Як збирати журавлину.

Людина збирав дикорослі ягоди ще в незапам'ятні часи, що грало дуже важливу роль у його житті. У раціоні сучасних людей ягоди займають більш скромне місце, але все ж продовжують користуватися популярністю. Одним з популярних видів ягід є журавлина, що заслужила до себе повагу завдяки високому вмісту вітамінів та інших біологічно активних речовин. Збір журавлини має свої особливості.
Інструкція
1
Якщо вам жодного разу не довелося стикатися з журавлиною в природі, запам'ятайте, як вона виглядає. Журавлина являє собою вічнозелений полегающий чагарничок. Цвітіння журавлини припадає на травень-червень. Квітки, як правило, темно-рожеві, зібрані по 1-4 на кінчиках гілок чагарнику. Сама ягода темно-червона, іноді з синюватим відливом, кругла, соковита, кисло-солодка на смак.
2
Виберіть відповідний час для збору журавлини. Дозрівання ягоди залежить від широти, на якій вона виростає. Приміром, у Ленінградській області, залежно від попередніх погодних умов, журавлина дозріває у вересні - початку жовтня. Збирають журавлину зазвичай по осені, практично до самих заморозків. Втім, в культурі північних народів існує традиція збирати журавлину і після заморозків, а то і навесні. Враховуйте, що ягода, заготовлена раніше, має властивість чорніти при зберіганні.
3
Оберіть місце для збору журавлини. Звичайне місце зростання цієї ягоди - невеликі болота, в достатку розкидані, наприклад, в різних районах Карелії або Ленінградської області. Відмовтеся від спокуси збирати журавлину поблизу доріг з інтенсивним рухом, хоча там вона теж зростає. У таких місцях рослинність містить підвищену кількість свинцю і кадмію, що може позначитися на якості дикорослих ягід і принести шкоду вашому здоров'ю.
4
Для збору журавлини запасіться підходящої ємністю. Це може бути і пластикове відро, але краще всього використовувати спеціальні плетені кошики, наприклад, з берести. Запасіться також невеликим посудиною (кухлем, банкою і т.п.). Це дозволить вам мати можливість вільно переміщатися по місцю збору ягід, що не тягнучи за собою обважніле від зібраної журавлини відро.
5
При зборі журавлини дбайливо ставитеся до рослини, обривати ягоди тільки руками, без використання механічних засобів, іменованих «комбайнами». Збір журавлини такими гребінчастими совками пошкоджує молоді пагони рослини і призводить до зниження врожайності, аж до загибелі рослини.
6
Зібрані ягоди журавлини помістіть для зберігання в ємність з природних матеріалів, наприклад, у великі берестяні короби. У такій тарі вони добре стоять до самих морозів, оскільки береста «дихає», не даючи ягоді закиснути до сильних морозів. Після того як ягода промерзне, вона може зберігатися всю зиму, не втрачаючи смакових і корисних біологічних якостей.