Як дізнатися назву відеокарти. Як визначити назву відеокарти.

В ігрових та професійних комп'ютерах відеокарта займає важливе місце. Цінителі комп'ютерних ігор і відеомонтажу ретельно вибирають відеокарту перед покупкою. Дізнатися назва відеокарти, не розбираючи комп'ютер, теж можна.
Інструкція
1
Природно, зробити це можна, якщо у вас не збереглося або просто немає інструкції, або ви купили старий комп'ютер. Дізнатися назва виробника та модель відеокарти не складає труднощів. Для цього натисніть кнопку «Пуск» на робочому столі, виберіть "Всі програми", далі папку «Стандартні». У цій папці побачите ярлик «Виконати» ("Run"). Цей ярлик можна викликати в Windows Vista і Windows 7, зайшовши в «Пуск» і ввівши в слово «Виконати» (без лапок) в нижню рядок для пошуку програм і файлів.
2
Натискайте на ярлик "Виконати" і в рядку, що з'явився введіть "dxdiag" (без лапок), після чого натисніть "ОК". Перед вами з'явиться засіб діагностики комп'ютера, яке називається DirectX. У ньому містяться відомості про виробників фізичного забезпечення комп'ютера, званого "hardware". Сюди входить і відеокарта. Перейдіть на вкладку «Екран» і переконайтеся в етом.Основние елементи вкладки «Екран», розділ «Пристрій»: Ім'я - повна назва відеокарти, включаючи модель і її номер; Виробник - корпорація, що виготовляє відеокарти під власним лейблом; Тип мікросхем - графічний процесор , який використовує відеокарта.
Корисна порада
Засіб діагностики DirectX також надає інформацію про сумарну пам'яті відеокарти, режимі екрана, підключеному монітору, драйвери і можливості відеокарти.
Давно минули ті часи, коли пам'ять була головним атрибутом потужності відеокарти . Зараз хороша ігрова відеокарта крім достатньої кількості пам'яті повинна володіти потужним процесором і високою частотою пам'яті. Тому в системних вимогах до сучасних ігор часто пишуть назви або самих відеокарт або серію відеокарт, які підтримує гра. Відповідно, щоб придбати або скачати гру, вам потрібно знати назва вашої відеокарти . Також це необхідно, якщо потрібно завантажити драйвера до неї.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма RivaTuner.
Інструкція
1
Власникам комп'ютерів з операційною системою Windows ХР підійде такий спосіб дізнатися назва відеокарти . Клікніть правою кнопкою мишки по порожньому місці на робочому столі. В контекстному меню, яке відкриється після цього, виберіть «Властивості». Потім виберіть "Параметри" і пройдіть у вкладку «Додатково». Назва вашої відеокарти буде у вікні.
2
У випадку з Windows 7 в контекстному меню, яке з'явиться після кліка по робочому столу правою кнопкою мишки, виберіть «Дозвіл екрану». Після цього у вікні клікніть по «Додаткові параметри». З'явиться вікно з назва м вашої відеокарти .
3
Наступний наведений спосіб універсальний. В лівому нижньому куті робочого столу Windows натисніть кнопку «Пуск». Тепер у списку програм знайдіть «Стандартні». У стандартних програмах запустіть командний рядок. У ній введіть команду dxdia. З'явиться засіб діагностики Direct X. З його допомогою можна подивитися модель відеокарти . В операційній системі Windows ХР назва моделі знаходиться у вкладці «Дисплей». У випадку з Windows 7 - це вкладка «Екран». Рядок «Ім'я» - це і є назва відеокарти . Також можна переглянути інші параметри: «Виробник», «Тип мікросхем», «Кількість пам'яті» та ін.
4
Якщо вам необхідно дізнатися крім назви ще й характеристики відеокарти , то вам підійде програма RivaTuner. Завантажити її можна абсолютно безкоштовно з інтернету. Встановіть програму. Перезавантажте комп'ютер і запустіть її. Після цього в першому ж вікні, з'явиться назва вашої відеокарти . Знизу під назва м будуть написані основні характеристики. А в нижньому віконці буде інформація про встановлений драйвере. Біля назви відеокарти є стрілочка, натиснувши по ній і пройшовши в «Низькорівневі системні настройки», можна дізнатися частоту процесора відеокарти .