Як оцінити дачу.

Оцінювати своє майно потрібно з різних причин. Так, наприклад, без оцінки своєї квартири або дачі ви не зможете їх застрахувати, продати, обміняти, подарувати. І якщо з квартирою все більш-менш зрозуміло, то от з оцінкою дачі багато садівники-любителі можуть. А юристи запевняють, найбільша складність полягає в тому, щоб правильно зібрати документи.
Вам знадобиться
  • - госсвідетельство про право власності на дачу, яка піддається оцінці;
  • - план (поверховий) бюро технічної інвентаризації;
  • - експлікація до плану поповерхово БТІ;
  • - план кадастровий ділянки землі, на якій знаходиться дача;
  • - дані про наявні обтяження (заставу та інші зобов'язання боргові);
  • - дані замовника (фізична або юридична особа)
Інструкція
1
Можна оцінити дачу у професійних оцінювачів або ріелторів. Для цього вам необхідно лише прийти до них і назвати вихідні дані, які є по вашій дачі (тільки без вказівки повних реальних даних). На підставі отриманих від вас відомостей фахівці зроблять всі необхідні розрахунки. Якщо ж ви хочете отримати офіційну оцінку, то зробіть професіоналам запит на проведення оціночних робіт. Після чого надайте весь необхідний пакет документів, що стосується вашої землі та будівель. На підставі цих паперів вам і розрахують точну вартість вашої дачі.
2
Як варіант, можете прикинути приблизну вартість вашої дачі за оголошеннями в газеті чи по розповідях сусідів з садівництва. Виберіть у періодиці розділ, присвячений продажу нерухомості, і вивчіть там всі пропозиції, схожі з вашим. Якщо хочете скористатися допомогою сусідів, то просто попитайте, хто зараз виставив свою ділянку на продаж або тільки збирається це зробити. Так ви зможете дізнатися приблизний розбіг цін на дачну нерухомість.
3
Оцінити свою заміську нерухомість можна і онлайн. Для цього вам потрібно зайти на офіційний сайт кадастрової служби - www.kadastr.ru. Далі заходите в інтерактивну карту (вона знаходиться на головній сторінці сайту). На ній виберіть федеральний округ, суб'єкт Росії та кадастровий район, де і знаходиться ваша ділянка. Після чого система запропонує вам спеціальне поле, в якому потрібно ввести номер своєї землі. А вже після цього програма видасть всі необхідні відомості про його характеристики та вартості.
4
При бажанні можна оцінити окремо споруду, окремо земельну ділянку. Для цього вам також потрібно звернутися до професійних оцінювачів. Щодо ділянки буде простіше визначити вартість, тому що основна частина її вказана в кадастровому плані. А ось для визначення вартості будинку краще буде викликати оцінювача на місце, щоб він оглянув сукупність усіх факторів, наявних в споруді.
Корисна порада
При самостійній оцінці своєї дачі пам'ятайте, що на її вартість впливають багато різних факторів. Це і віддаленість від центру, і природні фактори, і впорядкованість селища.
Професійна оцінка вартості квартири - процес трудомісткий. У спеціалізованих фірмах до співробітників-оцінювачам пред'являються вимоги по отриманому освіти, досвіду роботи і робочим компетенціями. Однак оцінити вартість квартири самостійно - цілком під силу будь-якій людині. Головне - знати, де і що шукати. І хоча така аматорська оцінка не буде на 100% точної, все ж вона буде досить достовірної для того, щоб дізнатися ціну квартири.
Вам знадобиться
  • Доступ в Інтернет, газета оголошень, блокнот
Інструкція
1
Самі продаються квартири належать ринку вторинного житла. Тому будемо оцінювати саме їх. Купуйте газету оголошень або зайдіть на її сайт у розділ «Нерухомість». Найчастіше об'єкти нерухомості згруповані за місцем розташування та типовим характеристикам.
2
Виберете кілька квартир, приблизно схожих за описом на об'єкт, який потрібно оцінити. Випишіть їх ціни в блокнот. Отриманий діапазон вартості приблизно відповідатиме коливанням середньої ціни на квартиру. На цю ціну вже можна орієнтуватися.
3
В останні кілька років дуже активізувалися посередники на ринку нерухомості. Велика частина оголошень у газетах - це оголошення ріелторських агентств. Вони працюють за комісію, яку додають до ціни. Квартири, таким чином, стають трохи дорожче. Тому для достовірності понізьте отриману середню вартість квартири на 5-10%. Квартира оцінена! Насправді, тільки що ми описали полегшений варіант методу порівняльного підходу, застосовуваного фахівцями при необхідності оцінити вартість квартири.
4
Якщо ви живете в великому місті, крім описаного вище методу можна скористатися онлайн-оцінкою вартості квартир. У мережі досить багато сервісів, які дозволяють зробити розрахунок ціни на основі заповнених полів з характеристиками об'єкта нерухомості. Правда, точність цієї оцінки буде не ідеальною, але, тим не менш, цілком достовірною для визначення вартості квартири.