Як написати програму обліку.

Рано чи пізно кожне підприємство стикається з необхідністю оптимізації системи обліку. Для обліку різних областей діяльності існує безліч різних програм, але вони не завжди відповідають спеціальним потребам конкретної особи чи компанії. В таких випадках необхідно написання нової унікальної, або модифікація вже наявної програми обліку.
Вам знадобиться
  • Базова програма обліку (1С, Excel, або Access), мова програмування.
Інструкція
1
Визначте вимоги до програми, область призначення. Для невеликих підприємств або приватних користувачів можна обійтися нескладними варіантами, для великих компаній, що потребують високої швидкості врахування великої кількості різних операцій, програма повинна включати в себе більше опцій.
2
Виберіть мову програмування. У стандартних програмах, що не вимагають особливих опцій, краще віддати перевагу тієї мови програмування, яким ви краще володієте. Якщо програма спеціалізована, то вона вимагає спеціальної мови програмування такого, як, наприклад, 1С.
3
При виборі бази для створення унікальної програми обліку слід звернути увагу на те, що кожна програма орієнтована на певну область діяльності підприємства або компанії. Так, наприклад, для бухгалтерського, складського і торгового обліку більше підійдуть програми, розроблені на основі 1С. Delphi - більш універсальна, але має великі обсяги файлів і працює досить повільно, тому не підходить для тих сфер обліку, де швидкість є визначальною характеристикою.
4
Вибір бази для створення програми залежить від мети її написання. Якщо ви хочете попрактикуватися в програмуванні обліку, то краще почати з простих баз типу Excel c програмою VBA. Складнішим в розробці буде реалізація файл-сервера з VBA, можна використовувати також Jet-SQL. Більш досвідчені програмісти можуть розробляти клієнт-сервери з базою даних на платформі Oracle, SQL Server, DB2, mysql.
5
Тим, хто не знайомий з мовою програмування, для написання програми краще звернутися в спеціалізований сервіс, де їм допоможуть підібрати готову програму згідно їх вимогам, або написати нову, яка забезпечить облік необхідної інформації.
Зверніть увагу
При розробці програм обліку необхідно заздалегідь припускати помилки в їх роботі, розробляти алгоритми їх виправлення.
Корисна порада
Якщо вимоги до програми припускають особливу логіку її написання, то рекомендується обирати мови середовища NET. Вони мають високу швидкість розробки і користуються активною підтримкою середовища. Бонусом при використанні таких мов є безкоштовні компілятори і фреймворк.