Як розширити флешку. Як дізнатися справжній розмір флешки.

Ви помітили, що ємність вашого USB-флеш-накопичувача в процесі експлуатації зменшилася. Іноді вона стискається дуже суттєвим чином. Найімовірніше, це стало наслідком впливу на нього вірусів. У цьому випадку ви можете повернути первісний обсяг накопичувача.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - антивірусна програма з останніми оновленнями;
  • - файловий менеджер Total Commander;
  • - утиліта h2testw.
Інструкція
1
Увімкніть відображення прихованих і системних файлів на вашому флеш-накопичувачі. Перевірте USB флеш-накопичувач антивірусною програмою і, якщо щось знайшлося, видаліть. Якщо після перевірки на віруси обсяг флешки не змінився, форматуйте її, попередньо зберігши дані на жорсткий диск комп'ютера або інший носій інформації.
2
Якщо всі папки на вашій флешці були замінені вірусом на ярлики, а співвідношення вільного і зайнятого простору при цьому не помінялося, не поспішайте її форматувати. Вірус при цьому створює директорію, в назву якої записує неприпустимі символи. Переконатися в тому, що інформація з флешки нікуди не зникла можна за допомогою командного рядка. Введіть в ній «g: \/x», де g - безпосередньо флешка, а x - ключ для показу всіх файлів. Ви побачите приховану папку, наприклад, з назвою e2e2 ~ 1.
3
Коли ви дізнаєтеся назву папки, можете до неї звернутися безпосередньо з файлового менеджера. Використовуючи командний рядок перейменуйте цю назву, що містить неприпустимий символ ~, в будь-яке інше, наприклад, 111. Іншим способом боротьби з даним вірусом може бути створення bat-файлу, що містить рядок «attrib -s -h -r -a/s/d» і виконання його з флеш-накопичувача. Крім того, флешку можна запакувати архіватором, а після відкриття архіву витягти всі потрібні папки.
4
Визначте реальний розмір флешки за допомогою утиліти h2testw. Для цього підключіть її до комп'ютера і переконайтеся, що на ній немає ніяких файлів. Запустіть утиліту h2testw, натисніть кнопку «Select», у якості пріоритетного способу перевірки виберіть запис даних в усі вільні сектора. Для тестування натисніть кнопку «Write + Verify».
Зверніть увагу
Не попадайтеся на виверти шахраїв. Способів збільшення обсягу фізичної пам'яті на флешці не існує.
Корисна порада
Регулярно оновлюйте антивірусне забезпечення вашого комп'ютера. Дублюйте найбільш цінну інформацію.