Як пом'якшити шкіру на взуття.

Шкіряне взуття перевершує взуття зі штучних матеріалів по комфорту шкарпетки. Але нові і неразношенние шкіряні туфлі часом доставляють незручності. На щастя, натуральна шкіра має властивість злегка розтягуватися і пом'якшуватися.
Вам знадобиться
  • - засіб-розтяжка для взуття;
  • - або рослинне масло;
  • - або спирт;
  • - або столовий оцет;
  • - або вода.
Інструкція
1
На випадок, коли нові шкіряні туфлі натирають, в магазинах існують спеціальні засоби, що дозволяють пом'якшити шкіру на взуття. Це різні креми і пінки (у вигляді аерозолів), які зазвичай так і називаються - «Розтяжка для взуття». Розпорошуйте аерозоль протягом декількох секунд на ту ділянку туфлі, який хочете зробити м'якше, всередині і зовні. Після цього відразу надіньте взуття і перебуваєте в ній протягом півгодини. Щоб досягти потрібного результату, повторіть обробку кілька разів. Використовуйте ці кошти в добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі, наприклад, на балконі.
2
Крім професійних, є і «народні» кошти для розтяжки взуття. Часто рекомендують змащувати її касторовою олією. Це хороший засіб догляду за шкіряним взуттям, воно не тільки пом'якшує шкіру, але і надає їй блиск. Те ж стосується й інших рослинних масел - ними можна користуватися регулярно, особливо взимку.
3
Якщо взуття затісною, протріть її зсередини столовим оцтом або спиртом і походіть в ній. Перед застосуванням спирту переконайтеся, що барвник взуття стійкий до нього. Бажано носити туфлі, поки вони не висохнуть, інакше вони можуть прийняти не зовсім ту форму, яка вам потрібна.
4
Можна використовувати звичайну воду - розношувати нові туфлі в мокрих шкарпетках (цей спосіб займе дещо більше часу). Інший спосіб з водою - набити туфлі мокрим папером і дочекатися її висихання. Вода повинна бути теплою або гарячою.
5
Деякі застосовують і більш радикальні засоби, наприклад, заморозку взуття. В поліетиленовий пакет наливають води, поміщають його всередину туфлі або черевика, а потім сам черевик кладуть в морозилку. Застигаючи, вода збільшується в об'ємі і розтягує взуття.
Зверніть увагу
Не перестарайтеся, розтягуючи шкіру - в процесі носіння взуття все одно розноситься, і може в підсумку виявитися вам велика.