Як зменшити шум комп'ютера ?

Комп'ютерам необхідне охолоджування. Як наслідок - в ньому досить вентиляторів, які при обертанні виробляють дратівливий шум. Є кілька способів знизити його гучність.
Вам знадобиться
  • Для проведення чистки та змащення вентиляторів необхідно запастися кількома грамами машинного масла, хрестової викруткою і неабияким терпінням.
Інструкція
1
Спочатку потрібно правильно налаштувати швидкості обертання вентилятора в BIOS. Часто можна зіткнутися з тим, що вентилятор процесора налаштований на постійне обертання з максимальною швидкістю, навіть якщо його радіатор зовсім холодний і процесор не навантажений роботою. Це зайвий шум від обертання, який не несе абсолютно ніякої користі вашому комп'ютеру. При завантаженні комп'ютера натисніть кнопку «Delete». Завантажиться BIOS. Пошукайте параметр «Smart fun control». Для того, щоб вентилятор не обертається даремно на максимальних оборотах - цей параметр увімкнено (Enabled).
2
Перевірте надійність кріплення всіх вузлів системного блоку до його корпусу. Підтягніть болти жорстких дисків, блоку живлення, кришки системного блоку. Буває, що нещільно закріплені пристрої є джерелом сильного шуму.
3
Якщо після регулювання шум не пропав - мабуть вентилятори зарості пилом, або в них зовсім не залишилося смазкі.Полностью вимкніть живлення комп'ютера. Зніміть ліву бічну кришку системного блоку. Найчастіше для цього необхідно відвернути два болта, що знаходяться на задній панелі системного блока.Определіте джерело шуму - вентилятор процесора або вентилятор блоку живлення видає основний шум? В першому випадку можна обійтися часткової розбиранням. Покладіть системний блок на бік. Не знімаючи вентилятор відірвіть наклейку на верхній його частині. Нанесіть одну-дві краплі машинного масла на підшипник кулера. Намагайтеся не забруднити маслом місце наклеювання наклейки, інакше назад приклеїти її буде важко. Після цього - приклейте наклейку на место.Для мастила вентилятора блоку живлення - необхідно зняти його. Відключіть його від комп'ютера. Відверніть чотири кріпильних болта від корпусу системного блоку. Вийміть блок живлення. Відверніть болти його кришки. Зніміть її. Тепер відверніть болти вентилятора. Так само, як і у випадку з вентилятором процесора - зніміть наклейку. Якщо підшипник закритий гумовою кришкою - акуратно зніміть її. Капніть пару крапель олії. Зберіть блок живлення і підключіть його до системного блоку в зворотному порядку.
Зверніть увагу
Всі роботи по розбирання комп'ютера робити тільки при повністю знеструмленому системному блоці! Вийміть штекер кабелю живлення з розетки перед початком робіт!
Корисна порада
Регулярно очищайте комп'ютер від скопилася пилу. Це основна причина появи шуму.