Як знімати мірки з людини.

Речі, зшиті своїми руками старанною майстринею, сидять набагато краще, ніж одяг, куплена в магазинах. Головне - правильно зняти мірки, за якими буде намальована форма виробу.
Інструкція
1
Для виготовлення блузи, жакета, сорочки, зніміть мірки з верхньої частини тіла. Починайте з шиї. Візьміть сантиметр і оберніть його навколо горла. Запишіть результат на папері.
2
Дізнайтеся об'єм грудей. Попросіть людини видихнути. Покладіть один кінець сантиметра на хребет між лопатками. Другий простягніть по верхній точці грудей і з'єднайте з відрізком на спині. Помітьте результат в зошиті.
3
Обов'язково визначте об'єм під грудьми. Робиться це також на видиху.
4
Зніміть мірку з талії. Попросіть людини не втягувати живіт, інакше річ буде сидіти туго. Вимірюйте торс в двох місцях - чітко по лінії пояса і на три сантиметри нижче пупка.
5
Дізнайтеся обсяг рук в біцепсі і передпліччя. Зафіксуйте дані.
6
Тепер визначте довжину виробу. Від нижнього шийного хребця простягніть сантиметр до куприка або попереку, залежно від того, що планується шити. Спереду міряйте від впадинки на шиї до середини стегна або трохи вище.
7
Якщо річ складна у виготовленні, додатково дізнайтеся довжину від плеча до пояса як для спинки, так і для переду. На загальній викрійці позначте виточки, розрізи або вставки.
8
Для пошиття брюк або спідниці зніміть мірки з нижньої частини тіла. Почніть з талії, дізнавшись її обхват в двох місцях так само, як і при виготовленні блузи.
9
Стегна вимірюйте по лінії сідниць і вище так, щоб сантиметр проходив через куприк. Потім по черзі знайдіть обсяг правої і лівої ноги у верхній її частині, над коліном, під коліном і на щиколотці. Всі внесіть в зошит.
10
Довжину брюк або спідниці починайте вимірювати від талії і до того місця, де закінчується виріб. Робиться це як зі спини, так і з лицьової частини.
11
Все заміри вносите в таблицю, заздалегідь написавши, до яких частин тіла вони відносяться. Тільки дізнавшись всі необхідні параметри, приступайте до виготовлення викрійки.
Корисна порада
Знімаючи мірки, поцікавтеся у людини, який виріб він хоче отримати. Повинно воно сидіти вільно або обтягувати тіло. Залежно від відповіді відніміть або додайте до результату вимірів два-три сантиметри.
Чому фотографії людей часто виходять нецікавими, а самі моделі на знімках виглядають не найкращим чином? Існують певні правила зйомки, дотримання яких, можливо, і не зробить вас великим фотографом, але значно підвищить якість портрета.

Перед тим як спустити затвор

Перш ніж почати зйомку, подумайте, що приваблює вас у цій людині. Які риси його характеру найбільш важливі для вас і що в його зовнішності вам хотілося б підкреслити. Художня фотографія - це мистецтво, в якому, крім техніки зйомки, величезну роль відіграє особистість фотографа. Якщо ви не розумієте людей і не цікавитеся ними, то зробити хороший портрет НЕ получітся.Чтоби не одержати на фотографії скуту позу і вимучену посмішку, створіть невимушену обстановку. Відволічіть увагу від зйомки, заведіть цікава розмова або придумайте захоплююче заняття. І постарайтеся зловити вдалий ракурс, виразний погляд або жест. Покажіть на знімку, яким ви бачите цю людину і ваше ставлення до нього. Тільки тоді малюнок вийде дійсно цікавою.

Вибір фону

До вибору фону потрібно поставитися дуже уважно. На задньому плані не повинно бути ніяких відволікаючих увагу предметів. Слідкуйте, щоб прямо за головою моделі не розташовувалися стовпи, не стирчали гілки дерев або дроти. Найкраще знімати вранці або на заході, щоб уникнути різких і глибоких тіней. Сонце має перебувати за вашою спиною і трохи збоку, м'які косі тіні пожвавлять снімок.Еслі ви знімаєте в квартирі, то кращим вибором для класичного портрета буде проста біла стіна або простирадло. Добре підійдуть і світлі шпалери з непомітним малюнком. Відмінні знімки можуть вийти на балконі або біля вікна, тільки не розташовуйте модель проти сонця - зйомка в контровому світлі вимагає досвіду і більше підходить для професійних фотографів. Цікаві результати можна отримати, знімаючи в яскраво освітленій кімнаті на чорному тлі. При такому освітленні обличчя людини привертає особливу увагу.

Правильний ракурс

При зйомці портрета об'єктив повинен розташовуватися на рівні очей моделі. Тільки в цьому випадку особа людини збереже правильні пропорції. Змістивши об'єктив нижче, ви отримаєте на знімку важкий масивне підборіддя. А якщо знімати зверху, то лоб буде виглядати занадто великим. Втім, іноді можна поекспериментувати, щоб надати фотографії певний настрій або, наприклад, підкреслити мужність і агресивність героя.Еслі ви хочете зробити портрет до пояса, то розташовуйте об'єктив на висоті підборіддя моделі. Знімки в повний зріст найкраще виходять, коли точка зйомки знаходиться на рівні пояса. Зйомка з висоти сильно спотворює пропорції фігури і застосовується тільки для створення спеціальних ефектів. Не підходьте дуже близько до моделі - перспектива буде порушена, краще скористайтеся збільшенням.

Як зробити, щоб людина виглядала краще?

Правильно підібраний ракурс допоможе згладити недоліки зовнішності моделі. Так, людину з великим носом краще знімати анфас, з піднесеним підборіддям. Особа при цьому виглядає більш плоским і ніс виділяється менше. У такому разі не слід робити знімки особи крупним планом, особливо «мильницею». Для людей з круглим обличчям підійде положення в профіль або в три чверті. Інакше вилиці на фотографії будуть здаватися занадто широкими. Якщо при цьому попросити модель злегка витягнути шию і трошки схилити голову вниз, то можна візуально згладити зморшки і приховати нерівності кожі.Человек з витягнутим обличчям буде виглядати краще, якщо при зйомці трохи нахилиться вліво або вправо і злегка опустить голову. А щоб трикутне особа не здалося ще більш гострим, ніж у житті - знімайте з нижнього ракурсу. Такий же ракурс підійде, щоб візуально збільшити маленьке підборіддя. Якщо потрібно приховати подвійне підборіддя, попросіть модель злегка нахилитися вперед і притиснути до неба мову. Підійде поза з підкладеної під підборіддя рукою. Об'єктив потрібно розташувати трохи вище рівня очей, але будьте гранично уважні - при занадто високому ракурсі різко виступають носогубні складкі.Чтоби очі здавалися великими і виглядали більш виразно, попросіть модель дивитися трохи вище об'єктива. Напрям погляду має збігатися з поворотом голови. Якщо сонце знаходиться високо, то голову моделі краще підняти, щоб очі не виявилися в тіні надбрівних дуг. Якщо ви знімаєте портрет, налаштуйте освітлення так, щоб світло на обличчя падало зверху і трохи зліва. Бічне освітлення підкреслить зморшки, виділить всі дефекти і нерівності шкіри. Ніколи не використовуйте для освітлення лампи денного світла. Вони надають шкірі неприємний зеленуватий відтінок.

Не зупиняйтеся на досягнутому

Щоб ваші фотографії стали дійсно цікавими, потрібно постійно тренуватися. Знімайте більше і частіше, експериментуйте з незвичайними ракурсами, освітленням. Намагайтеся чітко і лаконічно донести до глядача, що ви хотіли сказати своїм знімком. І, звичайно, більше читайте. Вивчайте закони перспективи і композиції. Вчіться обробляти ваші зображення в фоторедакторі - практично всі знімки коректуються перед публікацією. Дивіться на роботи визнаних майстрів і постарайтеся зрозуміти, що ж в них привертає вашу увагу. З часом у вас з'явиться власний стиль і ваші роботи стануть по-справжньому унікальні.