Як знімати нічне місто.

Мерехтливі вогні нічного міста, легкий серпанок, огортає ліхтарі і дерева, створюють загадковість і романтичність нічних пейзажів. Нічна фотозйомка - окремий вид фотомистецтва, дуже ефектний, але потребує особливих умов. Головне в справі нічний фотосесії - це довга витримка і нерухомість фотоапарата.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - штатив.
Інструкція
1
Приготуйте необхідне обладнання для зйомки. Режим нічної зйомки є практично у всіх сучасних цифрових компактних камерах. Але для отримання якісних нічних фотознімків у вашому фотоапараті потрібна ручна настройка витримки. Для того, щоб кадр не був розмитим, в умовах нічної зйомки вам знадобиться штатив. В умовах низької освітленості неможливо знімати з рук. Є камери, які дозволяють знімати з рук на витягах до секунди. В таких фотоапаратах матриця закріплена в магнітному полі і рухається разом з руками людини. Якщо ж ваша камера не має таких переваг, то неминуче використовувати штатив. Пейзажна зйомка повинна проводитися без спалаху, інакше світло вихопить тільки перший план.
2
Виберіть відповідний час і погоду. Професіонали радять знімати в так зване «режимний час». Воно триває 20-30 хвилин після заходу сонця, коли небо ще не стало чорним, але вже запалилося міське освітлення вулиць. Вранці цей час починається за 30 хвилин до сходу сонця, коли темне небо починає поступово світлішати. Взимку можна не пристосовуватися під режимний час. Низькі хмари відображають вогні міста, і небо виходить не таким темним. Що стосується погоди, то зовсім ясне небо зробить кадр банальним, а хмари або туманність додадуть знімку родзинку.
3
Увімкніть ваш фотоапарат і переведіть його в ручний режим. Закріпіть камеру на штативі, виберіть композицію і наведіть фотоапарат на об'єкт.
4
Підберіть значення параметрів витримка-діафрагма. Регулюючи довжину витримки, можна досягти самих різних результатів. Чим витримка довший (близько хвилини і більше), тим менше предметів буде на фотографії. Не буде видно випадкових перехожих, проїжджаючих повз машин, тільки світло фар прочертить на знімку яскраву смугу. Нічне місто вийде порожнім. Знімати з довгою витримкою краще нерухомі предмети.
5
Виберіть найнижчу чутливість матриці. Довгі витримки самі по собі сприяють додаванню шумів (зернистість), тому намагайтеся використовувати найменші значення ISO (ISO це рівень чутливості пікселів матриці).
6
Налаштуйте фотоапарат на режим зйомки «автоспуск». Натисніть кнопку і приберіть руки від фотоапарата. За ті секунди, поки працює автоспуск, тремтіння фотоапарата, викликане вашими руками, вщухає, і виходить чітко не розмазаний нічний кадр.