Як стимулювати бажання вчитися.

Як дорослій людині важко виконувати нецікаву роботу, так дітям і підліткам важко вчитися, не маючи до цього інтересу. Але, якщо дорослий може бачити перспективи своєї діяльності - високу зарплату, кар'єрний ріст, то для дитини заняття нелюбом справою - це просто викинуте на вітер час. Тим часом, можна стимулювати бажання вчитися, і для цього існує кілька прийомів.
Інструкція
1
Вибір методу, яким можна стимулювати бажання вчитися, залежить від віку учня. Зрозуміло, ті слова, які знайдуть відгук у першокласники, ніяк не подіють на який втратив інтерес до навчання студента.
2
Для найменших учнів велике значення має гарне ставлення батьків, їх теплі слова, звернені до них. Тому не забувайте хвалити вашої дитини за успіхи, говоріть йому, як ви їм пишаєтеся, коли той приносить зі школи високі оцінки, коли про дитину добре відгукуються вчителя.
3
Також добре працює метод заохочення. Можна видавати дитині невелику суму грошей за кожну принесену п'ятірку, і, таким чином, дитина зможе сам заробляти собі на кишенькові витрати. Цей метод спірне, кожен батько вирішує його індивідуально. Принаймні, рядом провідних психологів він не забороняється. Також ви можете пообіцяти купити дитині жадану річ, якщо той буде вчитися на відмінно протягом якогось періоду часу (закінчить добре чверть, рік). Головне - неодмінно стримаєте свою обіцянку.
4
Допоможіть дитині. Спробуйте подавати йому матеріал, який він ніяк не може засвоїти, у цікавій для нього формі. Якщо школяр захоплюється динозаврами - змініть умову задачі з математики, і нехай ваше чадо дізнається, з якою швидкістю рухаються не два потяги, а амаргозавр і аліорамус. Вибирайте для читання книги, цікаві для дитини, замість текстів для диктантів використовуйте репліки героїв коміксів.
5
Підліткам необхідно показати перспективи навчання. Пояснюйте, скільки балів йому необхідно набрати з предметів, які потрібні для вступу до обраного ним інститут, розкажіть, чому для його майбутньої професії важливий цей предмет. Тільки постарайтеся обійтися без менторства і читання моралей.
6
Якщо у дитини категорично немає бажання займатися вивченням якої-небудь науки, і ні ви, ні він не бачите в цьому необхідності, подумайте, чи так важлива дана дисципліна для майбутнього вашої дитини. Можливо, він обожнює математику і фізику і збирається надалі вибрати професію, пов'язану з точними науками, так чи потрібно йому при цьому бути відмінником на уроках праці? Не вимагайте від нього однаковою успішності з усіх предметів.