Як перетопити вершкове масло. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Топлене вершкове масло може зберігатися дуже довго, на відміну від звичайного. Воно також набагато корисніше і легше засвоюється. Набагато краще воно підходить і для смаження, тому що димить тільки після нагрівання до 200 градусів за Цельсієм.
Вам знадобиться
    • вершкове масло
    • каструля з товстим дном
    • скляна банка для зберігання олії
Інструкція
1
При перетоплюванні з вершкового масла випаровуються вода і молочні білки. Завдяки цьому значно подовжується термін зберігання такого масла і відбувається очищення від домішок. До речі, саме таке масло можна використовувати в їжу людям, що не переносять лактозу.
2
Спочатку приготуйте масло. Підійде вершкове несолоне масло з жирністю більше 80 відсотків. Краще, звичайно, щоб це було домашнє натуральне масло, тоді ви будете впевнені, що в ньому немає хімічних домішок і маргарину.
3
Щоб перетопити вершкове масло, візьміть каструлю з товстими стінками і дном. Це необхідно, щоб масло в процесі перетоплювання НЕ пригорало.
4
Масло наріжте невеликими кубиками і складіть у каструлю. Вам потрібно домогтися м'якості. Залиште на деякий час каструлю при кімнатній температурі. Приблизно на годину з невеликим.
5
Поставте каструлю на плиту і зробіть невеликий вогонь. Розтопіть масло. Щоб воно не пригорає, періодично помішуйте, намагаючись розтопити більші шматки.
6
Коли масло повністю стане рідким і почне кипіти, будьте дуже уважні. Треба відразу ж прибрати вогонь таким чином, щоб масло продовжувало кипіти, але ледь-ледь. Чи не булькаючи і не википить.
7
На поверхні масла почне з'являтися піна. Акуратно знімайте її шумівкою, намагаючись не перемішати і не дати піні опуститися.
8
Продовжуйте кип'ятити масло, зрідка знімаючи з поверхні піну. У ній містяться шкідливі речовини, які були в олії, тому чим довше топлене масло покипит, тим смачніше і корисніше воно вийде.
9
Для того щоб перетопити вершкове масло, буде потрібно від півгодини до двох годин. Слідкуйте за піною. Коли її буде утворюватися все менше, можна знімати каструлю з вогню.
10
Обережно процідіть масло в чисту скляну банку, не збовтуючи. На дні каструлі повинен залишитися осад. У банку ж масло буде чистим і майже прозорим.
11
Після того, як масло застигне, воно придбає жовтий колір і стане щільним з круп'яної консистенцією.
12
Зберігати топлене масло в холодильнику абсолютно не потрібно. У прохолодному приміщенні воно не буде псуватися дуже довго.