Як виставити момент упорскування на дизелі.

Після заміни ременя ГРМ або паливного насоса високого тиску (ТНВД) на дизельному двигуні часто виникає проблема з пошуком міток, за якими необхідно виставити шків ТНВД. Його невірне становище призводить до несвоєчасної подачі палива і неправильної роботи двигуна. Щоб уникнути цього, слід діяти перевіреним способом.
Інструкція
1
Насамперед відкрутите від форсунки першого циліндра двигуна трубку високого тиску. Надіньте на неї прозору пластикову трубку так, щоб вона була спрямована вгору, і було добре видно рівень палива, що заповнює її. Трубка повинна добре триматися на форсунках. Щоб її закріпити, використовуйте гвинтовий хомут. Паливо не повинно протікати!
2
Зніміть ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) з паливного насоса і включіть запалення. Почніть прокручувати шків насоса високого тиску за допомогою будь-якого зручного ключа. Крутити потрібно доти, поки в трубці не почне підніматися яке надходить паливо. Після цього плавно і повільно провертайте шків насоса, уважно спостерігаючи за рівнем палива в трубці.
3
Як тільки ви помітите коливання рівня палива в трубці, це означатиме початок надходження його до форсунки. В цей момент (це і є момент уприскування) слід припинити обертання шківа і нанести на нього мітку. Після цього можна виставити відповідно до цієї міткою шківи коленвала і распредвала. Поєднавши мітки, встановіть ремінь ГРМ.
4
Перед тим як ви спробуєте завести двигун, не забудьте прикрутити трубку високого тиску до форсунки на першому циліндрі, яку ви раніше знімали.
Зверніть увагу
Щоб позбавити себе від клопоту з пошуку та встановлення моменту упорскування, при будь-якій дії, пов'язаному зі зняттям ременя газорозподільного механізму (заміна ременя або насоса ТНВД, ремонт двигуна і т.д.), встановіть шків коленвала по заводській мітці, а якщо її не видно, нанесіть фарбою свою мітку, попередньо очистивши шків.
Корисна порада
Якщо при заміні ременя ГРМ довелося знімати насос, провертаючи його, можна виставити момент упорскування з більшою точністю. Але якщо насоси не був знятий, і момент упорскування був вже раніше виставлений, провертати ТНВД не слід.