Як визначити артиклі.

Артиклі є в багатьох європейських і азіатських мовах. Вони бувають визначеними і невизначеними. З необхідністю їх розрізняти стикається кожен вивчає мови романської і німецької груп. Ці короткі слова можуть стояти перед іменниками або після них як в однині, так і в множині. Для правильної передачі змісту іноземної фрази необхідно знати, чим один артикль відрізняється від іншого і коли який з них вживається.
Вам знадобиться
  • - текст іноземною мовою.
Інструкція
1
Отримавши завдання перевести шматок тексту або самому скласти розповідь англійською мовою, пригадайте, які в ньому взагалі є артиклі. Їх два, a і the. Артикль а називається певним, the - невизначеним. Секрет їхнього вживання криється в самій назві. Якщо ви говорите про якомусь предметі, який вже згадували раніше, ставте артикль a. Те ж саме стосується ситуацій, якщо ви в розмові зі співрозмовником називаєте цілком конкретний і до того ж відомий вам предмет. В протилежних ситуаціях ставте the.
2
Спробуйте відповісти на питання, про який саме дереві, квітці або олівці йдеться. Якщо перед іменником можна поставити слова «якийсь», «який-небудь», «невідомий», то йдеться про «предметі взагалі». В цьому випадку ставиться невизначений артикль. Певний вживається, якщо предмет можна позначити як «цей», «той самий», «той, який я тобі показував», "той, про який ми вже говорили".
3
В цілому ряді мов артиклі ставляться як в однині, так і в множині. В романських мовах вони до того ж мають категорію роду. Але розрізняють їх так само, як і в англійській. Іспанські un, una, unos і unas походять від латинського числівника, що позначає одиницю. Перед іменниками можна поставити слова «один із», «якийсь», «якісь» у відповідному роді. Якщо ви бачите перед іменниками слова el, la, los і las, це свідчать про те, що про даний предмет або предметах вже говорилося раніше або співрозмовники про них знають.
4
В деяких мовах саме артиклі дозволяють розрізняти синоніми, які найчастіше звучать абсолютно однаково і встановити їх точне значення можна тільки по приналежності до певного роду. У французькій мові іменники в однині та множині звучати часом зовсім однаково. Визначити число дозволяє коротке слово, яке стоїть перед основним. Le і les звучать по-різному. Уважно вслушивайтесь в іноземну мову і знаходьте звук, на який закінчується ця невелика, але така важлива частина мови.
5
Вас можуть не зрозуміти, якщо ви почнете використовувати іменники без артиклів. У багатьох випадках тільки ця скромна частина мови дозволяє визначити, що йдеться про іменник. Перед прикметниками і дієсловами нічого такого не ставиться. Буває, що дієслова виглядають і звучать точно так само, як і іменники. Відсутність артикля може дуже сильно змінити зміст фрази, часто навіть на прямо протилежний. Тому перед тим, як вимовити фразу, згадайте, чи говорили ви коли-небудь раніше про даний предмет чи ні.
6
Подивіться на все пропозицію. Якщо там є якісь подробиці про даний об'єкт, перед словом може бути і певний артикль. Наприклад, якщо вам потрібно перевести фразу «перед будинком росте дерево», то в обох випадках ставиться a або, скажімо, un. Про будинок може говоритися, що він розташований на такій-то вулиці і перед ним росте просто дерево. В цьому випадку артикль перед словом «будинок» майже на будь-якому західноєвропейському мові буде певним. Дерево ж залишається невідомим, якимось, «деревом взагалі». Якщо ж воно, наприклад, зі зламаною вершиною або роздвоєним стовбуром, ситуація змінюється. Це вже відоме вам дерево, ні на яке інше не схоже. Тому і стоїть перед ним el або the.