Як синхронізувати карбюратори.

Несинхронна робота двох або чотирьох карбюраторів насамперед призводить до наростаючим вібраціям при роботі двигуна. Розсинхронізація карбюраторів відбувається через нерівномірно накопичуються забруднень в паливній системі, через зношування механічних деталей і приводів. Інструкції заводів-виготовлювачів рекомендують перевіряти синхронність роботи карбюраторів через кожні 6000 км.
Вам знадобиться
  • Синхронізуючий вакуумметр.
Інструкція
1
Робота по синхронізації карбюраторів полягає у встановленні однакового зазору між дросельними заслінками і корпусами карбюраторів на холостому ходу. Для досягнення цього найпростіше встановити рівне розрідження у впускних патрубках двигуна. Для самостійного виконання синхронізації карбюраторів буде потрібно синхронизирующий вакуумметр. Цей прилад складається з двох або чотирьох вакуумметрів. Усі вхідні в його склад прилади розраховані на роботу при відповідному розрідженні, що спливає у випускних патрубках на холостих обертах. Крім того, вакуумметри відтаровані на рівні показання при рівному розрідженні і оснащені пристроями, що знижують коливання стрілок при зміні повітряних потоків у впускних патрубках.
2
Двоциліндровий двигун налаштовується блоком з двох вакуумметрів, чотирициліндровий - блоком з чотирьох. Більш просунуті прилади для синхронізації карбюраторів оснащені дисплеями, що показують розрідження у вигляді стовпчиків. Для синхронізації карбюраторів стовпчики на дисплеї повинні бути однакової висоти. Рідкокристалічні вакуумметри оснащені грубим і точним режимами роботи.
3
Перед синхронізацією карбюраторів проведіть регулювання приводів заслінок. Для проведення синхронізації карбюраторів, зніміть бензобак, повітряний фільтр (при необхідності) і знайдіть місця підключення трубопроводів вакуумметра. На старих і нескладних моделях мотоциклів їх можна знайти за спеціальними заглушок на впускних патрубках. На сучасних мотоциклах розрідження на впуску використовується для управління різними пристроями. Скористайтеся трубками цих пристроїв, під'єднавши їх до вакуумметрами через трійники. При цьому запам'ятовуйте, який трубопровід, звідки був знятий! Якщо місця підключення вакуумметра важкодоступні, можливо, доведеться знімати блок карбюраторів.
4
Увімкніть двигун і прогрійте його. Клапани вакууммеров відрегулюйте так, щоб вони якомога менше вагалися, але в той же час реагували на найменшу зміну розрідження. Можливо, цю процедуру доведеться повторити при подальшій синхронізації карбюраторів. Якщо стрілка приладу не стане реагувати на зміну розрідження, ослабляйте клапан, якщо почне коливатися - підтягуйте клапан. Уточніть число неодружених оборотів, на які розрахований двигун і встановіть ці обороти. Помилка у встановленні оборотів призведе до несправжньої синхронізації карбюраторів: показання приладів показуватимуть про досягнуту синхронізації, але при зміні оборотів ця синхронізація зникне.
5
Різні двигуни мають різні порядки регулювання синхронності карбюраторів. Зазвичай для цього використовуються 3 гвинта. Базовий гвинт розташований між карбюраторами і управляє заслінками I і II циліндрів. В чотирициліндрових двигунах другої гвинт регулює заслінки циліндрів в парах I-II та III-IV. Третій управляє заслінками III і IV циліндрів. Спочатку відрегулюйте перший гвинт, потім третій, і в останню чергу - центральний.
6
При досягненні однакових показань вакуумметрів проведіть перевірку синхронізації карбюраторів. Для цього різко збільште обороти двигуна і скиньте їх до неодружених. Синхронність карбюраторів зникати не повинна. Стрілки приладів повинні повернутися в однакове для всіх положення.
Корисна порада
Не кидайте вакуумметри на підлогу. Це високоточні прилади і неакуратне поводження з ними веде до їх псування і поломки.