Як поводитися з вогнем.

Вміння поводитися з вогнем повинно бути виховане з раннього дитинства - важливо дати зрозуміти дитині, що перетворити вогонь із друга у ворога дуже просто, але наслідки таких необдуманих вчинків можуть бути непоправними.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - лопатка.
Інструкція
1
Не розводьте вогонь у лісі без гострої на те необхідності. Вибирайте місце для багаття подалі від дерев, сухостою, в місцях, де немає старих сухих листків і тьмяної трави. Краще знайти старе вогнище, обкладене камінням, площадку голої землі або смугу піску. Якщо ви не можете знайти таке місце, то підготуйте його самі - звільніть від сміття і рослинності ділянку діаметром не менше 1.5 м і окопатися його лопаткою.
2
Переконайтеся, що поблизу є водойма, де можна набрати води для гасіння вогнища. Не розводьте багаття під нависаючими гілками або кронами дерев, навіть якщо йде дощ. Не допускайте поширення вогню за межі костріща.Покідая місце відпочинку, ретельно залийте багаття водою, розворушити вугілля і заливайте їх, поки від них не перестане йти пара.
3
Якщо у вас недостатньо води, щоб загасити багаття, то збийте полум'я, розворушити головешки і вугілля, лопатою перемішайте попіл із землею і окопатися вогнище по колу. Бажано засипати багаття і тліючі головешки вологим грунтом, затоптати ретельно, поки не перестане йти дим. Ідіть від кострища хвилин через 15-20, переконавшись, що вогонь не розгориться знову.
4
Ніде не кидайте незагашена сірники і недопалки, розламати сірник перед тим, як викинути її (ви не зможете її розламати, що не загасивши). Ні в якому разі не запалюйте дерева, навіть заради подачі сигналів лиха!
5
Якщо ви опинилися в зоні пожежі, то швидко оціните обстановку - силу і напрям вітру, рельєф місцевості, швидкість розповсюдження пожежі. При необхідності киньте всі речі крім аптечки, сигнальних засобів і води. Ідіть від вогню в сторону вітру, обходячи осередок пожежі сбоку.Прі попаданні в зону вогню зніміть всю синтетичну плавящееся одяг, позбудьтеся займистого спорядження. Вийшовши з небезпечної зони, по можливості швидко повідомте про пожежу.
Зверніть увагу
Не можна заправляти бензином автомобіль при працюючому двигуні. Забороняється курити при заправці паливом.