Як організувати оптовий продаж.

З точки зору стабільного попиту і стійкості ділових зв'язків, у бізнесу в сфері b2b є незаперечна перевага. Напрацьовані зв'язки і налагоджені канали збуту дозволяють оптовим постачальникам триматися на плаву навіть у кризові та застійні часи.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили організувати оптову торгівлю, насамперед виберіть нішу, в якій збираєтеся працювати. Добре, якщо у вас заздалегідь є уявлення про те, як збудований стандартний бізнес-процес в обраній сфері. Це полегшить вихід на ринок. Якщо ж ні, попередньо вивчіть, як взаємопов'язані між собою всі учасники ланцюжка продажів. Можливо, на докладне дослідження піде багато часу. Однак переоцінити його необхідність складно. За його підсумками ви будете представляти не тільки як виглядає оптова торгівля зсередини, а й зможете тверезо оцінити свої сили і, можливо, відмовитися від обраної ідеї.
2
Якщо впевненість переважує всі аргументи «проти», приступайте до пошуку відповідного приміщення, переговорам з постачальниками, а також офіційного оформлення обраної діяльності. У кожному з цих питань існує маса нюансів і дрібніших завдань. Так, приміром, приміщення має не тільки забезпечувати зручність торгівлі, але також і відповідати вимогам наглядових органів. Крім того, володіти певними технічними характеристиками і зручним місцем розташування. Пошук, вибір і переговори з постачальниками, реєстрація в ИФНС - також досить об'ємні питання. В ідеалі все це краще робити одночасно. Тим самим ви зможете заощадити час і гроші.
3
Коли основні питання по бізнесу вирішені, договір оренди складається та постачальники готові відвантажувати продукцію, впритул займіться пошуком збуту. Строго кажучи, починати шукати збут слід було ще до самого першого кроку. Адже якщо є гарантований попит на товар, то вибудувати решті бізнес-процес не так складно. Способів пошуку клієнтів досить багато, і велика їх частина залежить від обраної вами ніші торгівлі. У загальному випадку розішліть комерційні пропозиції, постарайтеся зустрітися з особами, що приймають рішення про закупівлі для великих компаній. На кількох великих клієнтах складно, але цілком реально побудувати цілий бізнес. Можливо, ви також зумієте знайти нестандартні способи виходу на ринок. І ніколи не припиняйте шукати нові канали продажів. У торгівлі загальний оборот набагато сильніше пов'язаний з одержуваної прибутком, ніж в інших бізнесах.