Як відрізнити селезня від качки. відміну домашньої качки від селезня.

Останнім часом розведення домашньої птиці стає дуже актуальною темою не тільки для сільських жителів, але і для городян, які заводять качок або гусей на своїх дачних ділянках. Це обумовлено не тільки бажанням мати на столі смачне м'ясо, а й точно знати про те, що воно екологічно чисте. Вибір часто зупиняється на домашній качці, невибагливої в їжі, швидко набирає вагу. От тільки перед новачками-птахівниками встає складне питання, як зрозуміти, хто є хто в качиної сімейці і як відрізнити селезня від качки.
Інструкція
1
Визначення з розвитку гортаніВозьміте каченяти в праву руку і промацайте його грудну клітку. Відведіть убік його голову, трохи підніміть дзьоб таким чином, щоб шия була рівною. Прикладіть великий палець лівої руки для упору до останніх шийних хребців. Надавите злегка вказівним пальцем лівої руки на передню частину грудки каченяти і визначте трикутник, утворений кістками ключиці, переднім кінцем грудної кістки і лопаткой.Определіте, прощупується чи в центрі цього трикутника горбок розміром приблизно 4 мм в діаметрі, що переміщається при русі дзьоба вгору-вниз, якщо так, то це селезень. У особини жіночої статі цей горбок відсутній.
2
Визначення по голосуВозьміте птаха в руки, цим ви спровокуєте її на крик. Прислухайтеся до голосу птиці. Качка почне пронизливо крякать, селезень ж видає гучні шиплячі звуки з домішкою свисту. Такі вокальні дані селезня пояснюються наявністю мешковидного розширення в розвилці трахеї.
3
Визначення по статевих органамСамец качки володіє однією анатомічною особливістю, що не властивою більшості птахів - псевдопенісом, який здатний вивертатися назовні. Спосіб цей, звичайно, вимагає певних навиков.Проведіте розтягнення зовнішньої частини анального отвору за допомогою великого пальця лівої руки і вказівного і великого пальців правої рукі.Поместіте великий палець правої руки на край клоаки і рухайте вгору, при цьому клоака розкриється і оголиться статевий орган селезня у вигляді загнутої складочки розміром 3 - 4 мм.Можно просто відтягнути хвостик до спини, в більшості випадків цього буде достатньо для виявлення статевих відмінностей.
4
Визначення по зовнішньому віду.Візуально спробувати відрізнити селезня від качки можна з 2-3 месяцев.Посмотріте на шию птиці, у самки вона більш витончена, форма голови наближена до круглої, а у самця порівняно широка, що служить підставою для великої довгастої голови.Обратіте увагу на хвіст, на відміну від качки у селезня на хвості утворюється колечко з декількох пір'я.
5
Визначення по поведеніюВо час польоту двох представників качиного сімейства і коли вони пливуть по воді - качечка зазвичай знаходиться попереду, а селезень - позаду неї. Але потрібно робити поправку на сезон: під час сидіння на гнізді (висиджування яєць) пара летять або пливуть качок може виявитися і просто двома селезня.