Як завантажити безпечний режим.

Безпечний режим - це діагностичний режим Windows, за допомогою якого можна налагодити нормальне функціонування Windows після збоїв. Якщо комп'ютер перестав включатися, або не завантажується Windows після встановлення тієї чи іншої програми, або драйвера, виправити це можна, завантаживши Windows в безпечному режимі і видаливши ту саму програму або драйвер.В безпечному режимі відключені багато функцій Windows. В першу чергу, що вам потрібно знати: в безпечному режимі завантажуються тільки основні драйвери (миша, монітор, клавіатура), а більшість відключені (відеокарта, мережеве підключення, звукова карта та інше).
Інструкція
1
Спочатку перезавантажте комп'ютер.
2
Після екрану з інформацією про ваш ПК (жорсткі диски, привід, процесор, оперативна пам'ять), або після картинки з назвою вашої материнської плати натискаємо клавішу F8.
3
У меню, стрілками вгору-вниз вибираємо пункт «Безпечний режим» (якщо у вас кілька версій Windows, то потрібно буде вибрати потрібну версію).
4
Далі вилетить меню вибору облікового запису, краще вибрати обліковий запис «Адміністратор».
5
Далі з'явиться віконце з повідомленням, що Windows працює в безпечному режимі. Натискаємо «ОК».
6
Після завантаження робочого столу (фоновий малюнок буде чорний) можна приступати до роботи в безпечному режимі.
Корисна порада
На деяких клавіатурах клавіші F1-F12 за замовчуванням не працюють. Їх можна активувати за допомогою клавіші F-KEY.
Операційна система сімейства Windows - досить складний програмний комплекс, працездатність якого залежить від правильності функціонування безлічі компонентів, до того ж створених різними компаніями і в різний час. Незважаючи на те, що рівень захисту системи від всіляких збоїв неухильно нарощується її розробниками від версії до версії, працездатність системи іноді може бути порушена установкою того чи іншого програмного забезпечення або обладнання.

Для того щоб полегшити вирішення подібних проблем в операційній системі Windows передбачена можливість завантаження в безпечному режимі - спеціальний режим функціонування системи, в якому проводиться завантаження мінімальної кількості найбільш необхідних драйверів. Це дозволяє завантажити систему навіть після того, як завантаження в звичайному режимі стала неможливою, і здійснити відкат чи інші дії, спрямовані на відновлення працездатності Windows.Однако в разі, якщо потрібно захистити систему від несанкціонованого впливу користувача, може виникнути необхідність відключити безпечний режим, адже він дозволяє обійти також різноманітні системи розмежування доступу, що запускаються при старті в звичайному режимі. Зробити це непросто, але можливо при наявності належної кваліфікації.

  1. Oткройте редактор реєстру (команда regedit у командному рядку або вікні "Виконати"), знайдіть розділ HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControlSafeBoot і видаліть гілки Minimal і Network. Зрозуміло, попередньо необхідно зробити резервну копію даного розділу, яка дозволить у разі потреби відновити початковий стан системи.
  2. Можна відключити безпечний режим шляхом модифікації системного файлу ntldr. За допомогою будь-якого HEX-редактора відкрийте файл ntldr і в рядку 760 замініть послідовність «7f 66 53 e8 1f 1c b8 00 01 cd 16 0f 85 09 00 66» на «7f 66 53 e8 1f 1c b8 00 01 cd 16 90 90 90 00 66 ». Попередньо може знадобитися змінити атрибути файлу командою attrib -r -a -s -hc: ntldr, а після завершення операції повернути вихідні командою attrib + r + a + s + hc: ntldr. Зрозуміло, зробити резервну копію цього файлу також не завадить, адже його пошкодження призведе до неможливості завантаження системи в якому б то не було режимі.