Як округлити дробу.

Дроби можуть бути записані у вигляді співвідношення двох чисел (чисельника і знаменника). Цю форму записи називають звичайної дробом і округлюють в більшості випадків до цілого числа або до розрядів, великих одиниці (до десятків, сотень і т.д.). Інша форма запису використовується в математичних обчисленнях набагато частіше і називається десятковим дробом - ціла і дробова частини в ній розділяються комою. Такі дроби досить часто округлюють і до десяткових розрядів дробової частини.
Інструкція
1
Якщо треба округлити до цілих звичайну дріб, то почніть операцію з приведення її до змішаної форми записи, щоб виділити цілу частину. Якщо знаменник дробу більше її чисельника, то ціла частина на цій стадії округлення дорівнює нулю. Якщо ж чисельник більше знаменника, то розділіть його без залишку і отримане число буде цілою частиною змішаної дробу. Наприклад, якщо потрібно округлити дріб 43/12, то її можна записати в змішаній формі 3 7/12.
2
Визначте, чи є половина знаменника дробової частини змішаної дробу великим числом, ніж її чисельник. Якщо це так, то дробову частину треба відкинути, а ціла частина і буде результатом округлення звичайного дробу з точністю до цілого числа. В іншому випадку результатом округлення буде ціла частина, збільшена на одиницю. Наприклад, результатом округлення отриманої на попередньому кроці змішаної дробу 3 7/12 буде число 4, так як половина знаменника (12/2 = 6) менше чисельника (7).
3
Якщо округляти потрібно десяткову дріб, то визначте цифру, яка стоїть правіше цифри розряду, з точністю до якого потрібно округляти. Наприклад, якщо округлити потрібно до сотих часток, то останньою цифрою округленого числа буде друга цифра після десяткової коми (т.к. 100 - це 10 саме в другій ступеня), а звернути увагу вам потрібно на варту правіше неї третю цифру. Якщо ця цифра менше п'яти, то для округлення достатньо відкинути всі розряди, починаючи з неї - наприклад, при округленні до сотих десяткового дробу 1,23489756 потрібно відкинути всі розряди, починаючи з третього. Результатом округлення буде число 1,23. Якщо ж ця цифра буде більше четвірки, то і в цьому випадку розряди треба відкинути, але цифру, вартісну лівіше, слід збільшити на одиницю. Наприклад, при округленні до сотих десяткового дробу 1,23589756 число у другому десятковому розряді треба збільшити до 4, оскільки правіше нього коштує 5, а після цього відкинути розряди, починаючи з третього: 1,24.