Як створити звукову доріжку.

Музичний трек за своєю будовою подібний листкового торту, де коржами є звукові доріжки, а прошарком - «смачні» ефекти звукового редактора. Професійний запис рідко відбувається наживо, звичайно звукорежисери використовують метод накладення однієї доріжки на іншу, в результаті чого народжується повноцінна композиція. У музичних колах ця процедура називається зведенням. З персональним комп'ютером будь-хто зможе відчути себе маленькою «зіркою», записується в домашній студії, так як створити звукову доріжку не німий дуже просто.
Вам знадобиться
  • Служба «Звукозапис», звукові редактори.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно створити тільки одну звукову доріжку, наприклад, для запису голосового повідомлення, лекції, конференції, живого виступу або гри одного музичного інструмента, то можна скористатися стандартними програмами комп'ютера. Зайдіть на робочому столі в меню «Пуск». Далі перейдіть в розділ «Програми». Клацніть службу «Стандартні». У висунувшись довгому списку виберіть службу «Звукозапис». Це найпростіша однодоріжковий програма для звукозапису, створена компанією Microsoft спеціально для любителів. Після цього з'явиться компактне віконце з єдиною кнопкою «Почати запис».
2
Перед початком запису переконайтеся в тому, що підключити мікрофон пристрій, вбудоване або зовнішнє. Для цього зайдіть в меню «Пуск» в папку «Панель управління». Потім виберіть службу «Звук». У новому вікні перейдіть по середній вкладці «Запис». Далі знайдіть пристрій «Мікрофон» і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У додатковому списку натисніть «Включити». Внизу вікна клацніть «Ok». Також налаштуйте баланс гучності в розділі «Гучність». Вхід до нього розташовується у вигляді маленького значка з малюнком динаміка, поруч з відображенням часу на робочому столі.
3
Поверніться до віконця «Звукозапис» і клацніть по кнопці «Почати запис». Звук почне записуватися. Зупиніть процес запису, натиснувши кнопку «Зупинити», яка з'явиться на місці кнопки «Почати запис». Автоматично виникне нове вікно «Зберегти як». У першому полі задайте ім'я файлу, в другому його тип. В огляді знайдіть папку, яка підходить для зберігання «свіжого» треку. Далі натисніть кнопку «Зберегти». Якщо потрібно, вкажіть ім'я виконавця та назва альбому, клікнувши по синім текстових посиланнях в нижній частині вікна «Звукозапис».
4
Дізнайтеся також, як включити звукову доріжку в Многодорожечной звуковому редакторі, або секвенсорі. Вам потрібно придбати будь-яку відому безкоштовну, або недорогу програму для запису музики - Nero Wave Editor, Audasity (безкоштовний редактор), Gold Wave і т.д. Якщо дозволяє бюджет, то купіть професійну програму - Steinberg Cubase, Adobe Audition, Cakewalk Sonar, Logic Pro (для ОС Mac) та ін. Усередині кожної програми є свій інтерфейс. Він, звичайно, різниться, але в цілому основа залишається однаковою.
5
Запустіть будь-який з перерахованих редакторів звуку. Відкрийте у верхньому рядку-меню розділ «Файл». Виберіть команду «Створити», після чого в робочій області програми з'явиться порожня доріжка для запису звуку. Щоб почати звукозаписний процес, натисніть в панелі інструментів запису і програвання на кнопку "Record", на якій зазвичай зображена червона крапка. Записуваний на доріжку звук буде приймати форму хвилі. Клацніть кнопку "Stop", щоб зупинити звукозапис. Перша доріжка зі звуком буде готова. Для того, щоб створити ще одну звукову доріжку, знайдіть службу вставки. Вона зазвичай розташовується в меню «Правка». Клікніть «Додати звукову доріжку». Після цього включиться ще одна доріжка. Коли трек буде готовий, обробіть його ефектами і збережіть в меню «Файл» - «Зберегти як».