Як перевірити жорсткий диск.

Частина комп'ютерних проблем і падіння продуктивності комп'ютера можуть бути наслідком багатьох причин. Одна з них - незадовільний стан жорсткого диска, наявність на ньому помилок. Вирішити ці проблеми можна шляхом виконання перевірки жорсткого диска на помилки.
Інструкція
1
Відкрийте Мій Комп'ютер. Якщо у вас на робочому столі немає відповідного ярлика - зайдіть в панель Пуск і відкрийте Мій Комп'ютер.
2
Клацніть правою кнопкою мишки по диску, який ви збираєтеся перевірити. Подивіться його властивості, натиснувши на відповідному пункті меню, що випадає.
3
Вибираємо вкладку під назвою Сервіс і тиснемо на кнопку виконання перевірки. Якщо знадобиться - введіть пароль адміністратора, або його підтвердження, якщо такий запит з'явиться.
4
Далі можна поставити галочку на декількох прапорцях. Прапорець автоматичного виправлення системних помилок дозволить автоматично виправляти всі знайдені помилки і неполадки. При невстановленому прапорці система буде тільки інформувати про помилки.
5
Флажок перевірки і відновлення пошкоджених секторів дозволить виконувати більш ретельну перевірку вінчестера, що, однак може зажадати набагато більше часу.
6
Тисніть кнопку Запуск і чекайте, поки операція не закінчиться. Чим більше розмір диска - тим більше часу знадобиться на його перевірку. Щоб процес протікав як якнайшвидше, не виконуйте під час перевірки диска ніяких інших завдань. А краще взагалі відійдіть від комп'ютера і зробіть зарядку для очей.
Найчастіше жорсткий диск страждає через неправильну експлуатації: різких стрибків і відключень електроенергії, поштовхів і падінь. При цьому може вийти з ладу механічна частина вінчестера і пошкодити поверхню накопичувача, на яку записується інформація.
Вам знадобиться
  • - жорсткий диск;
  • - OS Windows;
  • - програма Victoria
Інструкція
1
Якщо при включенні комп'ютера жорсткий диск видає нехарактерні звуки - дзижчання або гучний стукіт, це сигнал того, що з механікою проблеми. Можливо, блок магнітних головок (БМГ) зачіпає поверхню накопичувача або двигун не може розкрутити диск до потрібної швидкості. В цьому випадку подбайте про збереження важливої інформації - перепишіть її на інший носій.
2
Через пошкодження поверхні жорсткого диска на ньому з'являються збійні сектори - bad-sectors. Інформація, записана в них, стає недоступною для читання. Якщо таких ділянок дуже багато, є небезпека, що вінчестер скоро вийде з ладу. Щоб перевірити справність жорсткого диска за допомогою вбудованих утиліт Windows, натисніть правою клавішею миші по значку того диска який потрібно перевірити. З контекстного меню вибирайте опцію «Властивості», а у вікні властивостей вкладку «Сервіс». Натисніть кнопку «Виконати перевірку», прапорцями відзначте параметри перевірки і натисніть «Запуск».
3
Якщо на перевіряється логічному диску встановлена операційна система, з'явиться повідомлення про те, що зараз перевірку проводити не можна, і буде запропоновано почати її після перезавантаження. Відповідайте «Так». Перевірка жорсткого диска почнеться після перезапуску до завантаження системи. Несистемний розділ почне перевірятися відразу.
4
Перевірити жорсткий диск можна з командного рядка. Натисніть «Пуск», «Виконати» і введіть команду chkdsk disk_name/f/rгде- disk_name - ім'я перевіряється логічного диска ; -/f - виправлення помилок на диску; -/r - пошук і відновлення пошкоджених секторовЕслі ви тестируете несистемний диск, перевірка почнеться одразу, якщо системний - після перезавантаження.
5
Для тестування жорсткого диска можна використовувати сторонні програми Victoria, MHDD або утиліти від фірм-проізводітелей.Запустіте Victoria. Перейдіть у вкладку SMART і натисніть кнопку Get SMART, щоб запустити вбудований тест виробника. Програма повідомить результат перевірки.
6
Для перевірки поверхні накопичувача переходите у вкладку Tests і натисніть кнопку Start. Збійні сектори позначаються червоним кольором і діагональним хрестом.
Корисна порада
Скачивать програми необхідно з сайту розробника.