Як залити фундамент взимку.

Заливати фундамент взимку - завдання непросте. Звичайно, це краще робити при гарній погоді, тоді й витрати менше, і робоча сила дешевша. Однак якщо терміни вас тиснуть, то виконати зимову заливку фундаменту все ж можна. Необхідно тільки дотримуватися деяких правил.
Вам знадобиться
  • - пластифікатори;
  • - бетонний розчин;
  • - можливо, готові бетонні блоки.
Інструкція
1
З усіх способів заливки фундаменту взимку найбільш прийнятний для самостійного будівництва метод з додаванням в бетон спеціальних добавок. На ринках сьогодні пропонують великий вибір різних пластифікаторів. Вибирайте ті, які сприяють затвердінню і надають морозостійкість бетону.
2
Перед початком процесу воду для замішування розчину трохи підігрійте.
3
Для підготовки розчину вливайте добавки разом з водою в підготовлювану суміш. Кількість пластифікатора буде залежати від температури води і повітря, а також марки міцності бетону. Все це зазначено в інструкції.
4
Після внесення добавки ретельно вимісити розчин і негайно приступайте до роботи. Основну масу розчину укрийте, щоб він не переохолодився.
5
Після заливки стрічкового фундаменту дайте йому вистоятися три дні. А потім утеплите. Для цього всю поверхню накрийте шаром тирси завтовшки 20 см або сухою травою. Або дерном на товщину 30 см. Опалубку залиште до весни і зніміть безпосередньо перед початком наступного етапу будівельних робіт.
6
Навантажуйте фундамент тільки після того, як він набере 25% від своєї проектної міцності. А це відбувається після 14-и днів.
7
Якщо ви хочете звести «мокрі» операції до мінімуму, тоді використовуйте готові бетонні конструкції. Існують бетонні блоки заводського виробництва, які ви привозите на ділянку і просто укладаєте у виритий котлован. Такі блоки складуть основний масив фундаменту, тому бетонний розчин ви використовуєте по мінімуму.
8
Якщо ваш будинок не вимагає стрічкового фундаменту, тоді використовуйте фундамент палі. Він підходить більшості дерев'яних будинків. Такий фундамент, якщо його виконати якісно, буде нести навантаження без всяких проблем.
9
Якщо ви вирішите робити буронабивні палі, то тут вам знову необхідно готувати бетонний розчин і заливати його в особливі шурфи. Спосіб установки бурозабівних паль обходиться майже без розчину. Ви купуєте палі і спеціальною машиною забиваєте їх в заздалегідь зазначені місця. Тільки врахуйте, що цей спосіб - самий витратний в матеріальному плані. І, звичайно ж, тут потрібна спеціальна техніка.
Зверніть увагу
Особливо ведуться суперечки щодо такого важливого етапу будівництва, як заливка фундаменту. Чи можна заливати фундамент взимку? Але те, що раніше було неможливо - вже давно практикується. Існує технологія заливки фундаменту взимку, що виникла на «хвилі» розвитку швидкісного будівництва.
Корисна порада
Звичайно, звична практика зимового будівництва припускає, що заливка фундаменту на будівництві буде здійснюватися навесні, влітку або ранньої осені. Взимку ж більш зручно будувати будинки на вже заздалегідь підготовлений фундамент. При цьому питання про те, чи можна заливати фундамент восени, є менш актуальним, ніж рішення такого ж питання, але про виконання роботи в зимовий період.