Як підібрати колір шпалер в кімнату. Який колір підібрати в спальню, де мало світла.

Визначальну роль в інтер'єрі кімнати відіграє оформлення стін. Найпростіший спосіб декорувати стіни - обклеїти їх шпалерами. На ринку представлений величезний вибір шпалер, різних за видом, фактурі, в різноманітній кольоровій гамі. Орієнтуватися в такому різноманітті досить складно, але існує кілька основних правил підбору кольору шпалер для кімнати.
Інструкція
1
Для великої сонячної кімнати вибирайте шпалери холодних тонів: блакитні, зелені, фіолетові, сірі, рожеві. Світлі тони візуально збільшують кімнату, а темні - бордовий, теракотовий - роблять надто великий простір затишніше. Теплі кольори - жовтий, персиковий, тютюновий - створюють відчуття світла і тепла, що добре, коли в кімнаті мало природного світла, і при проживанні в холодному кліматі.
2
Для маленької кімнати вибирайте світлі шпалери з дрібним рідкісним малюнком - кімната буде здаватися більше. Великий малюнок на шпалерах можна використовувати для однієї стіни в невеликій кімнаті, інші стіни зробіть світлими. Таким чином можна створити ілюзію більш довгого простору.
3
Зверніть увагу на шпалери з вертикальними смужками, якщо потрібно «підняти» стелі. Навпаки, занадто високі стелі можна «опустити» за допомогою горизонтальних смуг на шпалерах. Такого ж ефекту можна добитися, якщо зробити стелю більш темного тону, ніж стіни.
4
Для дитячої кімнати візьміть екологічно чисті недорогі паперові або вінілові шпалери, які не викличуть алергії. Оскільки діти на стінах малюють, то довго вони там не протримаються. Для старших дітей скористайтеся шпалерами під фарбування, які можна перефарбовувати в міру необхідності. У дитячій не використовуйте «кричущі» агресивні кольори, які впливають на дитину збудливо.
5
При обклеювання шпалерами всієї квартири (з декількох кімнат) стежте, щоб не було занадто різкого контрасту. Переходи з кімнати в кімнату не повинні помітно відрізнятися по колірних відтінків. Найвишуканіші і дорогі шпалери придбайте для вітальні. У всій квартирі стіни повинні гармоніювати між собою.
Зверніть увагу
При покупці необхідно брати шпалери в розрахунку відразу на всю кімнату, щоб не доводилося згодом докуповувати. У різних партіях можуть відрізнятися відтінки забарвлення, на стінах це буде відразу помітно.
Корисна порада
Якщо на стінах висітимуть картини, вибирайте шпалери однотонні або з дрібним малюнком, щоб акцентувати увагу на творах іскусства.Неровності на стінах можна приховати за допомогою фактурних шпалер з поєднанням декількох тонів одного кольору.