Як зробити ламповий підсилювач самому.

Багатьох любителів гарного звучання вражають статті про лампові підсилювачі в популярних аудіожурналах. Фірмові підсилювачі на лампах стоять надзвичайно дорого, загадково виглядають завдяки слабо світиться катодам ламп і по усталеній думці меломанів у всіх прошарках суспільства, ламповий підсилювач можна зробити самому і насолоджуватися вишуканим звуком.
Вам знадобиться
  • - Паяльник;
  • - викрутки;
  • - набір радіодеталей;
  • - схема підсилювача;
  • - підходящий корпус;
  • - мультиметр;
  • - старий підсилювач «Прибій».
Інструкція
1
Вивчіть обрану схему лампового підсилювача. Для отримання хорошого звучання намагайтеся вибирати найбільш прості схеми, бажано без катодних повторювачів.
2
Підберіть корпус для вашого майбутнього підсилювача. Корпус ви можете зробити самостійно, якщо купите невеликий лист алюмінію товщиною 4 мм. Намагайтеся зробити корпус зі стандартною шириною 435мм для найбільш гармонійного зовнішнього вигляду з іншого фірмової апаратурою. Зробіть верхню панель з листа алюмінію, а нижню частину корпусу з фанери товщиною 10мм. Глибина нижньої коробки повинна бути приблизно 40-50мм. Передню панель підсилювача зробіть з листового алюмінію і розташуйте на ній регулятор гучності. На верхній панелі розташуйте трансформатори, конденсатори фільтрів харчування і панельки під радіолампи. З нижнього боку верхньої панелі розташуйте опорні планки під радіодеталі.
3
Окрасьте верхню панель в чорний колір автомобільної глянсовою фарбою, а нижню частину корпусу, пофарбуйте лаком під горіх або вишню, потім відполіруйте її.
4
Зніміть мережевої та звукові трансформатори з підсилювача «Прибій». Звичайно, ви можете виготовити ці трансформатори самостійно, але це зажадає від вас більше коштів і часу, ніж ви витратите на пошуки підсилювача «Прибій», а результат буде приблизно такою ж.
5
Встановіть панельки для радіоламп на заздалегідь підготовлені отвори у верхній панелі, а так само групи роз'ємів RCA для підключення до підсилювача джерел звукового сигналу і деталі кріплення корпусу підсилювача.
6
Встановіть трансформатор харчування й звукові трансформатори, зробіть у верхній панелі отвори для проводів трансформаторів.
7
Демонтуйте трансформатори.
8
Спаяти схему підсилювача методом навісного монтажу. Ретельно перевірте правильність монтажу.
9
Встановіть трансформатори і підключіть їх згідно зі схемою підсилювача.
10
Підключіть регулятор гучності і закріпіть змонтований підсилювач на нижній частині корпусу.
11
Увімкніть підсилювач, дайте лампам прогрітися протягом хвилини. За допомогою мультиметра виміряйте напруги в контрольних точках, а так само струми анодів всіх ламп. Ці значення повинні бути приблизно однаковими в обох каналах.
12
Підключіть до підсилювача колонки і програвач для компакт-дисків. Перевірте його на працездатність, а потім, змінюючи струм анода лампи попереднього каскаду, добийтеся бажаного звучання. Не перевищуйте максимальний струм і потужність анода. Краще замініть лампу більш потужною. Наприклад, лампу 6Н-23П можна замінити лампою 6Н-6П. Схема з'єднання електродів у цих обох ламп однакова.
13
Після закінчення робіт з налаштування звуку, зробіть і встановіть захисні кришки для трансформаторів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ifZ1USlyfx8
Абсолютно не відповідає дійсності думка, що ламповий підсилювач - це обов'язково дорого. Саморобні підсилювачі цього типу по кишені кожному. Досить володіти навичками складання цих приладів.
Інструкція
1
Візьміть силовий трансформатор потужністю в 50 Вт. Він повинен мати дві вторинних обмотки, одна з яких розвиває змінне напруга, що становить 150 В, а інша - 6,3. Його первинна обмотка повинна бути розрахована на напругу від 220 до 240 В.
2
Не звертайте увагу на те, що в більшості промислових і саморобних лампових підсилювачів є мінімум два каскаду. Сучасні звукові карти розвивають на виході сигнал з амплітудою, цілком достатньою для подачі безпосередньо на сітку лампи типу 6П14П.
3
Підключіть до 150-вольтової обмотці трансформатора вхід випрямного моста, розрахованого на напругу не менше 500 В і струм не менше 500 мА. Ділянка плати з таким мостом, зібраним з окремих діодів, можна вирізати, зокрема, з плати від вийшла з ладу енергозберігаючої лампи. При її розбиранні дотримуйтеся обережності, щоб не доторкнутися до висновків конденсатора фільтра. До виходу моста, дотримуючись полярності, приєднаєте електролітичний конденсатор ємністю близько 30 мкФ, розрахований на напругу не менше 500 В.
4
Мінусовій висновок конденсатора з'єднайте з загальним проводом підсилювача, а плюсової - з одним з висновків первинної обмотки вихідного трансформатора. Останній за розмірами значно менше силового, і повинен бути призначений спеціально для лампової апаратури. Інший висновок тієї ж обмотки цього трансформатора з'єднайте з сьомим висновком лампи 6П14П. Також з'єднайте плюсової висновок того ж конденсатора з дев'ятим висновком тієї ж лампи через резистор опором близько 10 кому, розрахований на потужність не менше 1 Вт
5
Третій висновок лампи з'єднайте з загальним проводом через резистор номіналом в 200 Ом. Паралельно цьому резистору підключіть електролітичний конденсатор ємністю в кілька микрофарад, розрахований на напругу не менше 16 В (мінусом до загального проводу).
6
Висновок 2 лампи з'єднайте з загальним проводом через резистор номіналом близько 500 кОм.
7
До вторинної обмотці вихідного трансформатора підключіть динамік. Один з його висновків приєднаєте також до загального проводу.
8
До висновків 4 і 5 лампи підключіть накальную обмотку силового трансформатора. Один з її висновків додатково підключіть до загального проводу.
9
Подайте сигнал на точку з'єднання другого виведення лампи і резистора через конденсатор ємністю близько 0,1 мкФ щодо загального проводу.
10
Увімкніть первинну обмотку силового трансформатора в мережу через запобіжник, розрахований на струм в 0,25 А. Відрегулюйте гучність мікшером комп'ютера. Переконавшись, що підсилювач справний, обесточьте його, після чого помістіть в корпус, який є стійким до тепла, діелектричним і виключає дотик до струмоведучих частин приладу.
11
Якщо ви хочете зробити стереофонічний підсилювач , зберіть другий такий же вихідний каскад.