Як дізнатися битность процесора.

Серед мінусів 32-бітових операційних систем найістотнішим є те, що вони підтримують встановлення максимум чотирьох гігабайт оперативної пам'яті. Якщо ви хочете встановити більше чотирьох гігабайт оперативки, значить, вам потрібно установка 64-бітової версії ОС. Але для того щоб встановити таку ОС, вам буде потрібно 64-бітний процесор. Звичайно, сьогодні більшість процесорів такі. Але все-таки краще перед установкою перевірити його битность.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма CPU-Z;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Натисніть по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки. Виберіть «Властивості». Подивіться на назву процесора, в ньому і пишеться розрядність процесора. Такий спосіб дозволить дізнатися тільки основну інформацію.
2
Більш детально дізнатися про розрядності процесора, а також інші його характеристики можна за допомогою безкоштовної програми CPU-Z. Скачайте її з інтернету і встановіть. Запустіть програму. У першому ж вікні, яке з'явиться після її запуску знайдіть рядок Name. В ній зазначена модель процесора і його розрядність. Також в цьому вікні вказані та інші характеристики процесора.
3
У разі якщо вам необхідно дізнатися докладну інформацію про битности процесора, про технології, які він підтримує, вам потрібна програма AIDA64. Програма є платною, але можна спробувати тривіальну версію. Скачайте і встановіть AIDA64 на свій ПК. Після цього перезавантажте комп'ютер.
4
Запустіть програму. Зачекайте кілька секунд, поки йде збір інформації про систему. У правому вікні програми виберіть компонент «Системна плата». Потім у списку з'явилися пристроїв виберіть компонент «ЦП». У наступному вікні знайдіть розділ «Властивості процесора». Розрядність процесора вказується в рядку «Тип процесора», а також у рядку «Набір інструкцій».
5
Також у розділі «Системна плата» є компонент Cupid. Виберіть його, після чого з'явиться список технологій, які підтримуються сучасними процесорам. Навпаки кожної з технологій є напис «Підтримується» або «Не підтримується».
Корисна порада
Якщо вам потрібно знати розрядність процесора з метою встановлення 64-розрядної операційної системи, вам знадобляться драйвера для 64-розрядної ОС. Драйвера, які ставляться на 32-розрядні операційні системи, несумісні з 64-розрядними ОС. Якщо в комплекті немає потрібних драйверів, скачати їх можна з сайту-виробника материнської плати.