Як виміряти текст.

Параметрами, якими можна виміряти текст, є кількість знаків, його складових, кількість слів у ньому містяться, а так само число рядків, абзаців і сторінок. Для вимірювання всіх цих параметрів логічніше всього скористатися вбудованими функціями того текстового редактора, в якому текст створюється і редагується. Текстовий процесор Microsoft Office Word надає таку можливість.
Вам знадобиться
  • - текстовий процесор Microsoft Office Word.
Інструкція
1
Запустивши текстовий процесор, завантажте в нього документ, що містить Вас текст. Зробити це можна скопіювавши десь потрібний текст і вставивши його в порожній документ Word, або відкривши файл через діалогове вікно, що запускається натисканням сполучення клавіш Ctrl + O. Один з параметрів вимірювання тексту ви зможете побачити відразу після завантаження - у лівій частині рядка стану ( це нижня смужка вікна документа) буде поміщено кількість слів у тексті.
2
Перейдіть на вкладку з назвою «Рецензування» і в групі команд «Правопис» клацніть по останньої піктограмі в списку. При наведенні курсора миші на неї спливає пояснювальний текст «Статистика ..». В результаті відкриється невелике віконце, яке буде містити детальну інформацію про текст - кількість сторінок, слів, знаків (як з урахуванням пробілів, так і без них), абзаців і рядків. Тут же можна зняти відмітку в полі «Враховувати написи і виноски», якщо текст містить ці елементи, а вам потрібна статистика без їх урахування.
3
Клацніть лівою кнопкою миші по напису в рядку стану, що містить інформацію про кількість слів, щоб вивести на екран точно таке ж вікно статистики, яке було описано на попередньому кроці - це більш швидкий спосіб доступу до нього.
4
Виділіть якесь речення, абзац або будь-який інший фрагмент, якщо необхідно виміряти не весь текст, а тільки певну його частину. Після цього в рядку стану до загальної кількості слів у всьому тексті через дріб додасться ще одне число, яке вказує той же показник для виділеного вами фрагмента. Відкривши одним з описаних на попередніх кроках способів віконце зі статистикою, ви можете дізнатися більш детальну інформацію про виділену вами частини тексту.