Як зробити еліпс.

Не всім відомо, що еліпс і овал - це різні геометричні фігури, хоч зовні вони і схожі. На відміну від овалу, еліпс має правильну форму, і накреслити його за допомогою одного тільки циркуля не вийде.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль.
Інструкція
1
Візьміть папір і олівець, проведіть дві перпендикулярні один одному прямі. Поставте в точку, де вони перетинаються, циркуль і накресліть дві окружності різного діаметру. При цьому менша окружність матиме діаметр, рівний ширині, тобто, малої осі еліпса, а велика окружність буде відповідати довжині, тобто, більшою осі.
2
Поділіть велику окружність на дванадцять рівних частин. Прямими лініями, які проходитимуть через центр, з'єднайте точки поділів, розташовані навпроти. У підсумку меншу окружність ви теж поділіть на дванадцять рівних відрізків.
3
Пронумеруйте. Зробіть це так, щоб найвища точка в окружності називалася точкою 1. Далі з точок на великому колу креслите вниз вертикальні лінії. При цьому пропустіть точки 1, 4, 7 і 10. З точок на малій кола, відповідних точкам на колі великий, проведіть лини по горизонталі, які будуть перетинатися з вертикалями.
4
З'єднайте точки плавною кривою там, де перетинаються вертикалі і горизонталі і точки 1, 4, 7, 10 на малій окружності. Вийшов правильно побудований еліпс.
5
Спробуйте і ще один спосіб побудови еліпса. На папері накресліть прямокутник з висотою і шириною, рівними висоті і ширині еліпса. Накресліть дві пересічні лінії, які поділять прямокутник на чотири частини.
6
Циркулем накресліть коло, яка перетне довгу лінію посередині. Стрижень циркуля при цьому поставте в центр бічної сторони прямокутника. Радіус кола повинен бути рівний половині довжини бічної сторони фігури.
7
Відзначте точки, в яких окружність перетинає вертикальну середню лінію, застроміть в них дві шпильки. В кінець середньої лінії поставте третю шпильку, обв'яжіть всі три лляної ниткою.
8
Вийміть третю шпильку, на її місце поставте олівець. Креслите криву, використовуючи натяг нитки. Еліпс вийде, якщо всі дії були зроблені правильно.