Край шарфа: Як обробити акуратно.

Шарф - необхідний аксесуар в гардеробі, особливо в холодну пору року. Особливу неповторність цієї деталі гардероба надають пензлики, помпони або бахрома. Зробити самостійно їх зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - Щільний картон;
  • - ножиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Найпростіша у виготовленні обробка шарфа - бахрома. Оберніть пряжу навколо шматка картону, ширина якого на 2 см більше довжини бахроми. Розріжте пряжу з одного боку. Візьміть дві нитки, складіть їх навпіл і простягніть гачком під петлю закритого ряду шарфа, після чого просмикніть кінці ниток в утворену петлю. Затягніть їх, але не дуже туго, щоб перехоплення лежав м'яко, красиво, не затягуючи краю. Таким чином, зробіть бахрому по всьому краю шарфа. Ті самі дії виконайте по другому краю. За бажанням можна прикрасити бахрому намистинами або зв'язати вузликами.
2
Для виготовлення помпона виріжте з щільного картону дві заготовки кіл. У кожного кола видаліть центр, який повинен складати приблизно 1/3 діаметра. Розмір помпона дорівнюватиме ширині боку кільця. Накладіть кільця один на одного. Обмотайте ниткою отримане кільце якомога рівніше і намотуйте нитку доти, поки сторона, розташована до центру не виявиться заповненою. Потім протолкніте вістрі ножиць між двома кільцями картону і акуратно розріжте пряжу, не зрушуючи з картону. Пропустіть між кільцями нитку і зав'яжіть, що знаходяться на картоні нитки, в дуже тугий вузол, залишаючи довгі кінці, з яких зробіть кріплення для помпона до виробу. Коли нитки пов'язані, видаліть картон, попередньо зробивши розріз від краю до центру кола. Подровняйте помпон за допомогою ножиць. Потім помпон пришийте щільно до виробу або, не відрізаючи скріпної нитки, зробіть помпон на шнурку.
3
Щоб зробити пензлика по краю шарфа, виріжте прямокутник зі щільного картону розміром на 2 см довший, ніж потрібна вам пензлик, і шириною 10 см. По вузькій стороні прямокутника прокладете шнур (з тих же ниток), на якому буде триматися пензлик. Оберніть пряжу навколо довгої сторони картону. Щоб кисть вийшла об'ємніше, виконайте не менше 25 оборотів нитки. Потім затягніть нитку, прокладену по вузькій стороні картону. У кінця навпроти вузлика розріжте намотану пряжу. Відріжте нитку довжиною 30 см. Щільно оберніть їй пензлик два-три рази нижче вузлика на 2,5 см і міцно зав'яжіть. Всуньте кінчики цієї нитки в голку і сховайте всередині пензлика. Струсіть пензлик і обріжте нерівні кінці ножицями. Кисть, так само, як і помпон можна пришити щільно до виробу, небудь, не відрізаючи скріпної нитки, зробити кисть на шнурку. Пензлик можна так само прикрасити крупної бусиною. Для цього кисть в напрямок знизу вгору простягніть через намистину відповідного розміру.
Зверніть увагу
При виготовленні обробки для шарфа можна використовувати нитки декількох кольорів одночасно. По фактурі пряжа повинна бути однотипною.
Корисна порада
Спеціальні пластикові кільця для виготовлення помпонів можна придбати в магазинах.