Як прибрати шум з фотографії.

Часто при фотозйомці фотографії виходять пересвеченних, недотриманими, розмитими або з шумами. Шуми - це наслідок недостатньої чутливості матриці фотоапарата. Вони особливо помітні на темних ділянках зображення. Ступінь зашумленности безпосередньо залежить від моделі і класу фотоапарата та виставленого режиму чутливості матриці (ISO). Чим менше дозвіл матриці і чим вона дешевше, тим більшою мірою будуть на ній виражені шуми навіть на найнижчому ISO. Ось кілька способів боротьби з ними.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Photoshop
Інструкція
1
Фільтр "Dust & Scratches" (бруд і подряпини) видаляє деяку невелику частину шуму з фотографіі.Для того щоб застосувати фільтр, відкрийте фото в Photoshop, перейдіть в меню Filter - Noise (шум) - Dust & Scratches.Попробуйте виставити різні настройки. Збільште параметр радіуса.Чем більше радіус, тим м'якше стає зображення. Важливо знайти компроміс: максимально видалити шум, але не перетворити фотографію в щось розмите.
2
Для того щоб застосувати фільтр "Reduce Noise" (видалити шум), відкрийте фото в Photoshop, перейдіть в меню Filter - Noise (шум) - Reduce Noise. Знову покрутіть настройки, перетягуйте повзунки, дивіться на результат, як тільки він вам сподобається, натискайте ОК.Как і у випадку з фільтром "Dust & Scratches" даний фільтр теж пом'якшує зображення, але робить це трохи по-іншому. Можливе застосування обох фільтрів відразу.
3
Видалення шуму з фотографії можна зробити за допомогою художнього розмиття. Перейдіть в меню Filter - Blur - Smart Blur. Це дозволить знизити шум на однорідних ділянках фото, де він впадає в очі, і зберегти деталі там, де шум видно гірше. Цей метод застосуємо для портретів.
4
Шум можна видаляти вручну, відновлюючи деталі підходящої пензлем. Цей метод застосовується в тому випадку, якщо ви абсолютно точно знаєте, що робите, у вас є планшет (для відстеження сили натискання кисті, без чого дуже складно буде працювати), і ви можете собі дозволити витратити на фото багато сил і часу.