Як почистити пір'я. Як почистити подушки будинку.

Незважаючи на великий асортимент сучасних наповнювачів для спального приладдя, пір'яні подушки продовжують користуватися популярністю. Між тим, лікарі не рекомендують використовувати такі вироби більше п'яти років. Щороку рекомендується чистити пір'я і набивати ними новий напірник - тільки так можна позбутися від накопичуються в них пилових кліщів і мікробів. Зробити це можна як у хімчистці, так і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - відріз марлі;
  • - нитка і голка;
  • - ножиці;
  • - напірник;
  • - господарське мило;
  • - нашатирний спирт;
  • - машина-автомат із завантаженням від 5 кг;
  • - миючий засіб для вовни;
  • - праска ;
  • - віск (за бажанням).
Інструкція
1
Сшейте великий мішок із зав'язками з відрізу марлі. У нього потрібно обережно пересипати пір'я з випотрошеної подушки і міцно зав'язати. Після цього винесіть пір'я на свіже повітря і як слід вибийте з них пил.
2
Потримайте наповнений марлевий мішок під сильним напором теплої води, після чого покладіть його на пару годин в мильний (сильно спінений) розчин. Оптимальна температура води +40 градусів. Можна також додати трохи нашатирю (100 г на відро розчину).
3
Поки пір'я замочуються, періодично трусіть мішок, але не тріть його занадто інтенсивно. Потім дайте йому трохи полежати в новому слабкому мильному розчині і ретельно виполощіте.
4
Спробуйте випрати пір'я (в дуже міцно зав'язаному мішку!) За допомогою автоматичної пральної машини, якщо вона розрахована на завантаження не менше ніж 5 кг сухої білизни. Використовуйте щадний режим прання при температурі не більше 30 градусів, а також миючий засіб для вовни. Полоскати пір'я доведеться три-чотири рази, а віджим та сушку необхідно відключити.
5
Отожмите випрані мішок з пір'ям, згорнувши його в рулон. Тепер розкладіть його на горизонтальній поверхні так, щоб наповнювач лежав тонким шаром.
6
Сушку проводите спочатку при кімнатній температурі, а потім винесіть пір'я на яскраве денне сонце (хоча б на лоджію). Щоб після прання вони не зваляти, періодично збивайте мішок.
7
Віддайте почистити пір'я в хімчистку, якщо ви боїтеся робити це самостійно. Заклад має бути оснащено спеціальним автоматом для чистки пуху і пера, обробки цих наповнювачів гарячою парою. Добре, якщо хімчистка також працює з антистатиком і ультрафіолетовими променями - в цьому випадку ваші подушки будуть як нові.
Зверніть увагу
Виробники подушок рекомендують прати в домашніх умовах тільки пух і перо водоплавних птахів. Курячі же пір'я можуть швидко зіпсуватися від вологи, тому їм показана хімічна чістка.Перед тим як заповнювати напірник, переконайтеся, що наповнювач повністю просох, інакше від вогкості в пір'ї швидко розплодиться грибок! Робіть чистку в жаркий і ясний літній день.
Корисна порада
Поперіть новий напірник (наволочку з щільного бавовняного або льняного полотна) в теплій воді, натираючи виворітну сторону господарським милом. Висушіть річ без полоскання, потім отутюжьте - це зробить пори тканини непроникними, і пір'я НЕ будуть вилазити з подушки. Замість мила деякі господині використовують бджолиний віск.