Як змивати масляні фарби.

В процесі ремонту майже завжди доводиться очищати від фарби стіни, руки та одяг, випадково забруднений фарбою. Найважче змивати масляні фарби, але це можливо, і є чимало варіантів, з яких можна підібрати підходящий для кожного випадку.
Вам знадобиться
  • - змивки для фарби;
  • - розчинники - сосновий скипидар, бензин, гас, уайт-спірит;
  • - соняшникова олія, маргарин, вершкове масло, свинячий жир або вазелін;
  • - мило, пральний порошок, сода.
Інструкція
1
Щоб очистити стару масляну фарбу зі стіни, скористайтеся спеціальною смивкой для фарби, вітчизняної чи імпортної. Нанесіть її на стіну і залиште на кілька годин (по інструкції). Фарба за цей час підніметься і її легко буде зняти. Працюючи зі змивом дотримуйтесь техніку безпеки: руки повинні бути захищені гумовими рукавичками і обов'язково захистіть рот і ніс респіратором.
2
Забруднені олійною фарбою руки очистіть соняшниковою олією - розтирайте його по руках деякий час, потім змийте теплою водою з милом. Можна скористатися ацетоном: нанесіть його на ганчірочку і протріть забруднені місця на руках, обов'язково помийте руки великою кількістю води з милом. В крайньому випадку можна використовувати пральний порошок - їм теж можна відтерти свіжу фарбу і з ним же помити руки.
3
змиває масляну фарбу з одягу за допомогою соснового скипидару або бензину: змочивши ватку в розчиннику, протріть пляму від країв до центру. Коли фарба стане м'якою, зчистіть її концентрованим розчином чайної соди і промийте це місце або виперіть річ цілком в теплій воді. Можете скористатися будь-яким маслом або жиром - нанесіть його на пляму і через деякий час протріть гасом, бензином або скипидаром. Потім видаліть пляма до кінця 10% -ним нашатирним спиртом і виперіть виріб.
Зверніть увагу
Застарілі плями змивати з одягу значно важче. У такому випадку можна скористатися сумішшю 5: 2: 3 ацетону, скипидару і етілацетата.Прежде ніж користуватися будь-яким розчинником, перевірте його вплив на тканину в непомітному місці щоб уникнути псування вещі.Осторожно чистите кольорові речі. На колір тканини не впливає уайт-спіріт.Не тріть тканину руками, використовуйте тільки ватку.
Корисна порада
Можна спробувати акуратно зішкребти засохлу фарбу бритвою з гладкою ткані.Пятно виводите з вивороту, підклавши під лицьову сторону білі серветки або тканина - фарба залишиться на них.