Як обшити туалет панелями.

Недорого, практично і красиво - все це можна сказати про ремонт туалету за допомогою пластику. Зараз все частіше воліють обшивати стіни цієї кімнати панелями з ПВХ. Їх зручно мити, вони виглядають досить презентабельно. А вже монтувати пластикові панелі взагалі одне суцільне задоволення.
Вам знадобиться
 • - пластикові панелі;
 • - саморізи;
 • - перфоратор;
 • - напрямні;
 • - будівельні матеріали: цемент, пісок, замазка;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
Почніть роботи з вирівнювання стін-підстав. Необхідно це для того, щоб напрямні розташовувалися під рівним кутом до стіни. Вирівнювати стіни найкраще спеціальними цементними сумішами. Після нанесення дайте суміші підсохнути, потім отштукатурьте стіни і переходите до монтажу пластика.
2
Тепер черга за установкою напрямних. Кріпите їх до стіни за допомогою перфоратора. Для цього акуратно за допомогою рулетки або будівельного горизонту розмітьте ті місця, де повинні розташовуватися дані конструкції. Потім прикладайте напрямні по одній до стіни і прісверлівайте: спочатку ті, які розташовуються вертикально, потім вже до них - горизонтальні.
3
Приступайте до монтажу панелей. Для цього, знову ж за допомогою рулетки, виміряйте необхідну довжину пластикових панелей на стіни. Не забувайте робити по краях прибавки на кріплення до напрямних. Вирізуйте панелі дуже обережно. Пластик все ж матеріал досить крихкий: досить одного невірного руху, і він може тріснути.
4
Коли у вас вже буде необхідна кількість панелей, починайте кріпити їх на напрямні за допомогою саморізів, вставляючи одну панель в стики інший. Після монтажу закладіть ті місця, де видно вкручені болти. Використовувати для цього можна будь-яку будівельну мастику. Головне, щоб вона потрапляла в колір самого пластику.
Зверніть увагу
Після закінчення всіх монтажних робіт протріть весь пластик від залишків будівельних матеріалів. Робити це краще відразу. Віддирати затверділий клей або цемент від панелей з ПВХ - заняття дуже проблематичне.
Корисна порада
Якщо ви хочете ще й утеплити свій туалет, то перед тим, як монтувати безпосередньо панелі, прокладете між вже прикріпленими напрямними ізоляційний матеріал. Після чого вже можете приєднувати пластик.
Ремонт туалету може бути стихійним, коли потрібно терміново замінити сантехніку і повністю оновити туалетну кімнату. А може бути запланованим - покупка нового житла з чорновою обробкою, переїзд, давно задумане перетворення житла. У будь-якому з цих випадків варто звернути увагу на використання пластикових панелей як на один із способів швидкого ремонту своїми силами.
Вам знадобиться
 • - пластикові панелі;
 • - рейка;
 • - профіль кутовий/стартовий/завершальний;
 • - плінтус стельовий;
 • - підвіси;
 • - інструмент.
Інструкція
1
Виміряйте свій туалет. Вам знадобляться такі розміри: висота, довжина, ширина. При вимірах враховуйте всі наявні виступи, ділянки навколо дверей. Для того щоб закрити комунікації, вирахувати оптимальний розмір короба.
2
Розрахуйте кількість матеріалів, які вам знадобляться для обробки туалету. У продажу є пластикові панелі шириною 0,25 м і 0,375 м. Якщо стіни вашого туалету не досить рівні, купіть суху рейку розміром 10? 50 мм для монтажу каркасу. Не забудьте придбати стартовий і завершальний профіль, внутрішні і зовнішні кути, стельовий плінтус і куточки до нього. Все це купуйте з невеликим запасом.
3
Обробіть рейку одним із складів, що захищають деревину від грибка і цвілі. Після того, як рейка висохне, почніть монтувати каркас. Напиляєте рейку на відрізки, відповідні горизонтальному розміру стіни. На кожній стіні закріпіть по чотири рейки. Рейки кріпляться паралельно підлозі і один одному, з відстанню в 0,5 м між ними. Для монтажу використовуйте дюбель-цвяхи.
4
Вирішіть, звідки вам зручніше почати обшивати каркас панелями. Ображати стартовий або кутовий профіль (залежить від обраного місця) до потрібного розміру. Закріпіть його на каркасі, за допомогою степлера або дрібних саморізів. Користуйтеся рівнем - від правильної установки стартового елемента багато що залежить. Ображати панель за розміром і до упору вставте її в стартовий профіль. Степлером закріпіть панель на рейках. Наступні панелі монтуються таким же чином.
5
Проводьте розкрій панелей, безпосередньо перед монтажем, попередньо ще раз вимірявши висоту. Не виключені значні перепади. Отвори під сантехнічний лючок і вентиляцію вирізуйте гострим ножем.
6
Займіться установкою стелі. Його монтаж відрізняється лише способом кріплення каркаса. Каркас з легких брусків малого перетину або стельового профілю монтується на прямі підвіси. Це дозволяє регулювати висоту стелі з метою розміщення в ньому світильників. Отвори для них так само вирізаються ножем. По краях стелі залишайте невеликі зазори, вони дозволять вставити стельовий плінтус без зайвих зусиль.
7
Використовуйте безкаркасний спосіб обшивки туалету панелями, якщо ви є щасливим володарем туалету з рівними стінами. У цьому випадку панелі кріпляться прямо до стіни. Вибрати найбільш відповідний для вас варіант: монтажний клей «рідкі цвяхи» для панелей або дюбель-цвяхи. В іншому все дії аналогічні вищеописаним.
Зверніть увагу
Вибір рейки для каркаса обумовлений її малою товщиною, що позначається на кінцевих розмірах туалетної кімнати.