Як зробити шаманський бубон.

Бубен для шамана - це не просто музичний інструмент, а засіб переміщення в інші світи. Немов на коні, шаман міг подорожувати на своєму бубні у верхній світ, де мешкають добрі духи. Коли ж він спускався вниз до злим духам, бубон перетворювався на човен, щоб перевезти шамана по підземній ріці. Безумовно, людині, яка хоче долучитися до шаманським практикам, необхідний цей інструмент.
Вам знадобиться
  • - шпон;
  • - бочонок або фанера;
  • - епоксидна смола;
  • - клей;
  • - шкура;
  • - поліетиленовий пакет;
  • - дошки.
Інструкція
1
Для виготовлення бубна шаманів було потрібно вибрати дерево, з якого згодом буде вирізаний обід, і тварина, шкура якого піде на виготовлення бубна. Вказати на необхідні їм речі повинні були духи. Наприклад, в деяких племенах шамана зав'язували очі і відправляли в ліс. Направляється духами, він відшукував необхідне йому дерево. Вибір тварини також був надзвичайно важливий. Адже з чиєї шкури буде зроблений бубон, в той тварина його власник і буде перетворюватися під час шаманських подорожей в інші світи.
2
В даний час мало хто піде з зав'язаними очима в ліс шукати своє дерево. Але вибір зробити все-таки треба. Тому подумайте, з якої породи ви хотіли б зробити обід для вашого бубна. Можливо, ви знаєте, яке дерево підходить вам за енергетиці чи просто подобається. Після того як ви зробили вибір, придбайте шпон з цієї породи.
3
Візьміть бочонок або зробіть циліндр з фанери. На цю основу ви будете клеїти обід. Обмотайте шпон навколо основи в декілька шарів, поки не відчуєте, що він став досить міцним. Клеїти найкраще епоксидною смолою.
4
Тепер необхідно вибрати шкіру. Швидше за все, ви не підете вбивати тварину, так що придбати шкіру можна у відділі тканин, взуттєвому магазині або ательє. Намочіть шкуру, стежачи за тим, щоб волога не потрапила на обід. Для цього закрийте ділянки, які будуть стикатися зі шкірою, поліетиленовим пакетом - пізніше ви з легкістю зможете його відірвати. Садити шкіру можна як на цвяхи, так і на клей.
5
Тепер ви можете прикріпити до обода із зворотного боку дерев'яну хрестовину - її можна також приклеїти або прив'язати на натягнутих ременях. За неї ви будете тримати бубон під час гри. Можна прикрасити його - наприклад, шамани малювали на шкурі картину світу в їхньому уявленні. І вперед - в подорож до далеких світів.