Як вибрати поляризаційні окуляри.

Існують ситуації, коли ваші очі особливо потребують захисту від відбиває світла. Осліплюючі сонячні відблиски від мокрого дорожнього полотна заважають добре бачити водіям, сніг - гірськолижникам, віддзеркалення світла від води - рибалкам. Щоб блокувати такі відбиті світлові промені і запобігти погіршенню зору, можна використовувати спеціальні поляризаційні окуляри. Тільки до їх вибору слід поставитися уважніше.
Інструкція
1
Якщо хочете купити якісні поляризаційні окуляри, які зможуть прослужити вам не один сезон, постарайтеся знайти магазин з хорошою репутацією. Якщо покупку зробите в сумнівній торговельній точці, то ніякої гарантії того, що це окуляри поляризаційні, а не звичайні сонцезахисні, ви не отримаєте.
2
Приміряйте окуляри. При цьому ви не повинні відчувати ніякого дискомфорту - дужки ніде не повинні тиснути або, навпаки, злітати з вас при першому ж різкому русі. Вже краще купувати відразу ті, які ідеально сидять. Втім, є й деякі моделі, де передбачена можливість перегину тієї частини дужки, яка прилягає до вушних раковин. В цьому випадку ви можете їх підігнати під себе.
3
Подивіться, наскільки прозорі лінзи в окулярах - крізь них ви повинні бачити світ без спотворень, чітко і без мерехтіння в очах.
4
Майте на увазі, що поляризаційні скла з діоптріями майже не зустрічаються, оскільки з'єднання двох технологій - оптичної та поляризаційної - процес дуже трудомісткий і дорогий. Тому вам можуть запропонувати окуляри з діоптріями з покриттям антивідблиску. Це покриття прибирає відблиски тільки на самій лінзі. Кращий вихід для короткозорих - поєднання контактних лінз і поляризаційних окулярів. Якщо ви з якихось причин не можете використовувати контактні лінзи, то краще вибирайте поляризаційні накладки на окуляри.
5
Щоб переконатися, що перед вами справжні поляризаційні окуляри або накладки, а не підробка, візьміть дві пари окулярів і складіть їх під кутом 90 градусів один до одного. Світло в такому разі через лінзи не повинен проходити.
6
Подивіться крізь окуляри на рідкокристалічний дисплей монітора, повертаючи їх навколо своєї осі: якщо дисплей стає чорним, то перед вами справжні поляризаційні окуляри.
7
Зверніть увагу на матеріал лінз. Водіям, наприклад, краще вибирати пластикові (з полікарбонату), оскільки вони легше, менше запотівають і не так травмонебезпечні, як скляні.
8
Вибираючи колір лінз, виходите з того, для чого вони вам потрібні. Якщо хочете носити їх постійно, то кращим фільтром буде сірий. Такі лінзи менше дратують очі і передають майже всі відтінки кольорів. Якщо очки потрібні для риболовлі, то найкраще підійде жовтий колір лінз, якщо рибалити збираєтеся на річці, або синій і дзеркальний - якщо збираєтеся на море. Якщо ж ви водите автомобіль, найкращим для вас вибором будуть лінзи сірого, коричневого або зеленого відтінків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GhcI7Kp0yxI
Зверніть увагу
Отже, поляризаційні окуляри - сонцезахисні окуляри, які мають спеціальне покриття на лінзах, завдяки чому відбувається пропускання лінзами світла певної поляризації. Окуляри пропускають тільки поляризаційний світло, відбите від певних об'єктів. Як вибрати колір лінз? Купуючи поляризаційні окуляри, зробіть акцент на передбачуване місце лову протягом тривалого часу і сезону року.
Корисна порада
Поляризаційні окуляри для риболовлі, наприклад, окуляри Polaroid - одна з тих дрібниць, що може допомогти Вам побачити рибу при яскравому весняному або літньому світлі. Як вибрати відповідну модель? Не дивлячись на те, що зовні окуляри дуже схожі їх якості абсолютно різняться. Професійні рибалки можуть помітити, що у багатьох сонцезахисних окулярів вельми нетривка рама, що при частому використанні в кілька місяців, може привести до поломки.