Як визначити валову виручку.

Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві передбачає особливу увагу і точність у проведенні підрахунків, адже від правильної роботи бухгалтерів і аналітиків залежить планування видатків і доходів підприємства, стан справ на поточний момент, прогноз обсягів випуску продукції та інше. І основою всіх прогнозів є розрахунок валового прибутку.
Вам знадобиться
  • - сума прибутку від надходження грошових коштів;
  • - сума дебіторської заборгованості;
  • - сума знижок (накруток);
  • - сума витрат на виробництво;
  • - сума витрат на надання послуг.
Інструкція
1
Розрахуйте прибуток від продажу продукції (послуг), без урахування ПДВ, акцизних зборів та інших обов'язкових платежів. Прибуток в даному випадку дорівнює сумі прибутку від надходження грошових коштів та іншого цінного майна і величини дебіторської заборгованості.
2
Приймайте прибуток у розмірі повної суми дебіторської заборгованості, якщо ваша організація виконує роботи, або надає товари (послуги) на підставі комерційного кредиту, наданого на умовах відстрочки оплати чи розстрочки.
3
Простежте, щоб суми надходжень, а також сума дебіторської заборгованості за тими договорами, які передбачають погашення зобов'язань не за рахунок грошових коштів, були прийняті до бухгалтерського обліку за вартістю вже отриманих чи очікуваних до одержання юридичною особою товарів.
4
Встановлюйте вартість отриманих організацією товарів, прийнявши за основу ціну, що виставляється організацією в подібних випадках для аналогічних товарів. Враховуйте всі знижки (накрутки), надані організацією за діючими договорами. Суми завдатку (застави), як і суми авансу в розрахунках не відбивайте.
5
Проведіть розрахунок собівартості надаваних товарів (послуг). Відобразіть в цій сумі витрати на виготовлення і продаж продукції, а також витрати на придбання товарів, необхідних для надання послуг та виконання супутніх робіт.
6
Розрахуйте суму валового прибутку, вирахувавши з прибутку, отриманого в результаті реалізації товарів (послуг) розраховану собівартість.
Зверніть увагу
Враховуйте той факт, що собівартість продукції безпосередньо залежить від напрямку діяльності організації. Так, для компанії-виробника це собівартість виробленої продукції, для торговельної компанії - вартість покупки, а для організації, що надає послуги - витрати по виконанню цих послуг.
Корисна порада
Пам'ятайте, що, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку, величина сумнівних боргів, так само як і резерви відведених під їх погашення грошових коштів не роблять впливу на підсумкову суму прибутку.