Як виростити картоплю насінням. Як купити картоплю насіння.

Постійне вирощування картоплі на одному і тому ж місці призводить до того, що він починає накопичувати грибну і вірусну інфекції, які можуть привести до виродження культури і зменшення врожайності. На відміну від бульб, в насінні картоплі набагато менше різного роду інфекцій, а значить можна отримати високопродуктивні рослини.
Інструкція
1
Замочите насіння картоплі у воді на 2-3 дня, а потім висійте в дерев'яні ящики або кювети на глибину 1,5 см. Грунт для розсади повинна бути родючою, тому використовуйте в рівних пропорціях землю, торф, пісок і перегній .
2
Щойно помітили сходи, поставте ящик з розсадою на підвіконня, на саме освітлене місце. Щоб сіянці не ослаб і не витягнулися у висоту, їх необхідно зволожувати, проте стежте за тим, щоб насіння не були залиті водою.
3
Після того, як помітили появу входів, розсаду потрібно починати підгодовувати, щоб стимулювати ріст зеленої маси. Як підгодівлі використовуйте органічні або мінеральні добрива, наприклад, аміачна селітру, настій біогумусу, сечовину.
4
Садіть підрослу розсаду у відкритий грунт в кінці травня - початку червня, коли мине загроза серйозних заморозків. Виробляєте посадку картоплі на звичну ширину міжряддя - приблизно 60-70 см, а відстань між кущами має становити близько 25 см.
5
Висаджений у відкритий грунт картоплю необхідно поливати, особливо, якщо довгий час не було дощів, так як сходи мають слабку кореневу систему.
6
Через 7-10 днів після посадки проведіть перше підгортання картоплі для розпушування верхнього шару грунту і знищення бур'янів.
7
Обов'язково проведіть ще одне підгортання в період утворення бутонів, адже в цей час починається загальне клубнеобразование.
8
В середині вересня прибирайте врожаю. При правильному догляді ви зможете отримати з куща більше 500 г картоплі, масою від 10 до 100 г. Невеликі бульби стануть хорошим матеріалом для посадки на наступний рік, а більші бульби можна використовувати в їжу.
Корисна порада
В процесі вирощування картоплі з насіння відзначайте ті бульби, які показують себе з хорошого боку: стійкі до колорадського жука, мають велику швидкість дозрівання, дають хороший урожай. Саме їх найкраще використовувати для подальшого розмноження.