Як справити цукор.

З точки зору хімії, цукор - це одне з багатьох речовин в групі швидкорозчинних вуглеводних сполук. Але в людському побуті це слово має цілком певне значення, це сахароза - підсолоджувач, вироблений з цукрових буряків або з цукрового очерету. Рафінований цукор має білий колір, коричневі ж його види просто не є повністю очищеними. Справа в тому, що рослинний сік, обволікаючий кристали - меляса - має буруватий колір. Якщо кристали цукру не очистити від меляси, він залишається коричневим. Отримати цукор можна різними шляхами, в тому числі з цукрових буряків.
Вам знадобиться
 • - бурякомийне машина;
 • - свеклопод'емних установка;
 • - сепаратор;
 • - бурякорізки;
 • - ваги;
 • - диффузионная установка;
 • - прес і сушарка для жиму
 • - діффузатор;
 • - утфелемашіна;
 • - вакуум-апарати для очищення;
 • - сушильно-охолоджувальна установка.
Інструкція
1
Так як цукровий буряк - продукт швидкопсувний, то заводи зазвичай розташовуються поблизу від полів, де її вирощують. Додатковим аргументом на користь близького розташування є і те, що для вироблення 1 кг цукру потрібно приблизно 6 кг цукрового буряка, і дуже затратно перевозити такі великі обсяги. Зібрана з полів буряк подається на виробничі лінії, на самому початку вона очищається від домішок: солома, пісок, каміння, бадилля. Для цього використовується вода, для інтенсифікації очищення подається повітря.
2
Після того, як відбулася первинна очистка коренеплодів цукрових буряків, вона надходить у мийну машину. В неї заливається вода в кількості, рівній масі буряків, або дещо менше, це залежить від ступеня забрудненості коренеплодів. Після чого буряк споліскується і надходить на електромагніт, за допомогою якого здобуваються випадково потрапили в масу плодів металеві предмети.
3
Далі буряк потрібно зважити. Використовуються електричні терези, пов'язані з пристроєм для її нарізування. Ретельно відміряна, бурякова маса піддається нарізці, вона подрібнюється до стружки.
4
Бурякова стружка потрапляє на стрічковий конвеєр, який теж забезпечений вагами. По ньому вона слід в диффузионную установку. Протівоточная дифузія дозволяє витягти цукор із соку буряка. З установки виходить стружка, малонасичені цукром (її називають жом), а також дифузний цукровий сік. Жом пресується, піддається сушінню, після чого з нього формуються брикети, вони використовуються як корм для тварин.
5
Дифузійний сік за допомогою адсорбирующих речовин проходить очистку від домішок і різних барвників. Він проходить складні процедури багатоступінчастої фільтрації - кілька сатурацією.
6
Відфільтрований сироп подається в вакуум-апарати, де він уварюється до стану перенасичення, в якому всі речовини кристалізуються. На виході отримують так званий утфель, в якому приблизно 55% від усієї маси становить кристалізувався цукор.
7
Утфель подається в утфелемашіну, де кристали цукру відділяють від домішок спочатку в центрифузі, потім промивають гарячою водою для подальшого очищення. Частина цукру розчиняється у воді, яка піддається подальшій очищенню і переробці. Саме на цьому етапі відокремлюється меляса, яка робить цукор коричневим. Тростинний цукор, який на виробництві проходить ті ж етапи обробки, на цьому етапі піддається додатковим процедурам рафінування, але буряковий продукт в такій очищення не потребує.
8
вивантажують цукор додатково пробелівается спочатку водою, потім паром. Він має температуру близько 70 градусів. Кристали проходять віброконвеєр, потім ваговій стрічковий конвеєр, після чого потрапляють на вібросито. Грудочки з нього повертаються на переробку, а відсіяні дрібні кристали, власне, і є, кінцевим продуктом.