Як прибрати розгін. Як зняти розгін з шин.

Для збільшення потужності комп'ютера необхідно виконати ряд операцій. Враховуючи той факт, що вам буде потрібно змінити параметри роботи процесора і оперативної пам'яті, необхідно діяти дуже акуратно.
Вам знадобиться
  • - Викрутка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер (ноутбук) і утримуйте клавішу Delete для входу в BIOS материнської плати. Після цього натисніть клавіші Ctrl і F1 для відкриття додаткового меню параметрів пристроїв.
2
Тепер знайдіть пункт, який відповідає за стан оперативної пам'яті. Зменшіть показник частоти шини, через яку надходить інформація до ОЗУ, до мінімального показника. Це дозволить запобігти збільшенню частоти шини в процесі розгону.
3
Тепер відкрийте меню, що відповідає за налаштування параметрів центрального процесора. Збільште частоту шини процесора на 10-20 Гц. Якщо частота шини вже досягла максимальної планки, то збільште множник процесора на одиницю.
4
Збережіть параметри налаштувань даних пунктів і перезавантажте комп'ютер, натиснувши кнопку Save & Exit. У тому випадку, якщо після здійснення процедури розгону комп'ютер перестав завантажуватися, повторіть процедуру входу в меню BIOS.
5
Повторіть операції зворотні тим, які описані в другому і третьому кроці. Тобто збільште частоту шини оперативної пам'яті і зменшите частоту процесора.
6
Якщо ви не впевнені в правильності введених налаштувань, то знайдіть пункт Use Default Settings або його аналог, виділіть його і натисніть клавішу Enter. Тим самим ви скинете параметри меню BIOS на заводські.
7
Якщо ж після здійснення розгону комп'ютера він перестав завантажуватися взагалі, тобто ви навіть не можете зайти в меню BIOS, то вручну скиньте параметри комп'ютера. Вимкніть його і відкрийте системний блок.
8
Знайдіть БИОС-батарейку, розташовану на материнській платі. Вийміть її з гнізда за допомогою пінцета або викрутки. Замкніть цими інструментами контакти, до яких прилягала батарейка. Встановіть її назад у гніздо і включіть комп'ютер. Встановіть програму CPU-Z і переконайтеся в тому, що ваш процесор працює стабільно.