Як накреслити радіус.

Щоб накреслити радіус, необхідно визначити його параметри. Саме визначення радіуса вважається однією з головних математичних задач, і для цього є багато формул. Врахуйте, що для визначення радіуса необхідно знати і ряд стандартних параметрів.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Радіус в математиці завжди позначається буквою R. Окружність - це замкнута крива лінія. Відповідно, всі точки, які знаходяться на цій лінії, віддалені від центру на абсолютно рівну відстань. А радіус - це той відрізок, який з'єднує центр кола з кожної з точок, на ній розташованих. Врахуйте, що саме радіус вважається головним параметром даної фігури. Адже, знаючи його значення, можна легко дізнатися і інші розміри. Визначивши довжину цього відрізка, ви будете знати те, що в математиці називають чисельним значенням радіуса.
2
Існує ряд формул, за якими можливо точно визначити радіус. Врахуйте і той факт, що радіус потрібно відрізняти від діаметра фігури. Якщо вам відомий діаметр кола, тобто довжина прямої, яка з'єднує дві найбільш віддалені один від одного точки, то дізнатися радіус дуже легко. Скористайтеся формулою R = D/2, де D - це діаметр. Ну а якщо ви знаєте довжину кола, то формула буде виглядати так: R = L/2 ?. У цій формулі L - це довжина кола,? - 3,14. Дане число використовують, щоб позначити певну ірраціональне число.
3
Якщо ж і довжина кола є невідомою величиною, але при цьому ви знаєте значення довжини, а також висоти нікого сегмента кола, то для обчислення радіуса підходить така формула: R = (h ^ 2 * 4 + L ^ 2)/8 * h. У даній формулі h - це висота сегмента (тобто відстань від середини хорди до частини дуги, яка виступає найбільше), а L - це довжина сегмента (довжиною хорди вона не є).
4
Врахуйте, що «окружність» і «коло» - це різні поняття. Якщо коло - це частина площини, то окружність - це лінія, яка коло обмежує. Для знаходження радіусу кола потрібно знати значення площі кола. Такі обчислення слід проводити за формулою «R = (S/?) ^ 1/2». В даному рівнянні S - це площа кола.