Як зробити свій файловий сервер.

Якщо ви хочете налаштувати обмін даними між декількома комп'ютерами в вашому будинку або офісі, ви можете продумати і можливості використання файлового серверу. Файловий сервер - це підключений до загальнодоступної мережі комп'ютер з можливістю вільної передачі файлів всередині неї. Як же його створити?
Вам знадобиться
  • - кілька комп'ютерів;
  • - 60-80-гігабайтний жорсткий диск;
  • - Ethernet-карта;
  • - 256-512 Мб оперативної пам'яті.
Інструкція
1
Визначте кількість користувачів, які зможуть одночасно звертатися до сервера. Якщо їх буде 10 або менше, файловий сервер може бути побудований на порівняно скромному апаратному забезпеченні; якщо більше, то з'єднання з сервером повинно бути не послідовним, а паралельним. І необхідно розглянути можливість використання більш потужного комп'ютера з великою кількістю оперативної пам'яті для більш високої продуктивності.
2
Виберіть операційну систему для сервера. Це часто залежить від уподобань і необхідного рівня комфорту. Linux або інша операційна система, подібна UNIX, зможуть працювати на скромному апаратному забезпеченні з високою продуктивністю, якщо ви не будете встановлювати графічний інтерфейс.
3
Підберіть жорсткий диск з можливістю обміну файлами. Якщо більшість файлів, які будуть використовуватися сервером - це електронні таблиці або текстові документи, то жорсткого диска об'ємом 60 або 80 гігабайт буде достатньо, так як ці типи файлів відносно невеликі. Однак якщо ви плануєте обмін музикою, відео або великими базами даних, то вибирайте диск на декілька сотень гігабайт.
4
Купіть новий або старий комп'ютер або зберіть ваш власний. Якщо ви плануєте використання Linux або подібної системи, то сервер потребують комп'ютерів з меншою продуктивністю і меншої кількості. Можна придбати й підтримане обладнання. Головним тут стане наявність Ethernet-карти для підключення до домашньої або офісної мережі.
5
Встановіть додаткову пам'ять, якщо буде потрібно. Менші файлові сервера добре працюють з 256 мегабайтами оперативної пам'яті, а для більш високої продуктивності знадобиться 512 мегабайт або більше. Більше користувачів - більше оперативної пам'яті.
6
Налаштуйте роботу сервера в Панелі управління, включите доступ до файлів і принтерів за допомогою адміністративних інструментів.
Як правило, в будинках в наш час ставиться більше одного комп'ютера - по числу проживаючих у ньому. Для зручності їх використання часто має сенс установка домашнього файл-сервера, особливо корисного для зберігання медіаконтенту і загальних файлів.
Інструкція
1
Для використання в якості домашнього мережевого сховища (NAS) вам підійде будь-який старий системний блок, аби працював. Модифікуйте, в разі необхідності, його систему охолодження.
2
Жорсткий диск, який планується використовувати як накопичувач мережевого сховища, підбирайте виходячи з міркувань його ємності, надійності і робочої температури, а не швидкості.
3
В якості операційної системи для домашнього мережевого сховища ідеально підійдуть або FreeNas, заснована на дистрибутиві FreeBSD, або сімейство Windows Server.
4
Обов'язково налаштуйте віддалений контроль сервера, він стане в нагоді вам неодноразово.
5
Щоб уникнути складнощів при спільному доступі до сервера не забудьте налаштувати користувачів і їх права доступу.
6
Якщо сервер має доступ в інтернет, встановіть і налаштуйте антивірус і брандмауер.