Як зібрати пергу.

Перга - це квітковий пилок, яку збирають бджоли, укладають в осередки стільників, заливають медом і запечатують воском. Пергу широко використовують в лікувальних цілях, адже вона є унікальною добавкою до раціону людини, яка містить в собі багато амінокислот, білків, жирів, вітамінів та інших мікро- і макроелементів. Особливо цінна перга, отримана з лісового або лугового різнотрав'я. Бджолярами використовуються різні способи збору та її зберігання.
Вам знадобиться
  • пасічницький ніж, захисний костюм, каструля з холодною водою, м'ясорубка, мед.
Інструкція
1
Спосіб перший - найпростіший і швидкий. Слід просто вийняти з вулика рамку з пергою, помістити її в холодильник і використовувати пергу разом з воском у міру потреби. Слід зазначити, що в такому вигляді перга зберігається недовго.
2
Спосіб другий - вийміть з вулика рамку. Потім розігрітим ножем зріжте стільники з усіх боків дощенту рамки. Для цих цілей бджолярі використовують спеціальний пасічницький ніж. Далі необхідно гарненько розім'яти стільники руками і помістити їх в каструлю з холодною водою. Через деякий час віск спливе вгору, а гранули перги осядуть на дно каструлі. Потім слід воду злити, а зерна перги розсипати тонким шаром і підсушити протягом одного-двох днів.
3
Спосіб третій. Зрізані пергові стільники потрібно порізати на невеликі шматочки розміром в два-три сантиметри і перемолоти кілька разів через м'ясорубку. Фарш, який вийде в результаті, потрібно змішати з медом. Пропорції інгредієнтів в суміші можуть бути різними. Зазвичай вона містить від двадцяти до п'ятдесяти відсотків перги. Потім дайте суміші відстоятися кілька днів. За цей час наверх спливуть частинки воску, які слід видалити. Отриманий продукт включатиме в себе пергу, мед, прополіс і деяку кількість воску. У щільно закритій банці суміш може зберігатися близько двох з половиною років.
4
На великих бджільницьких господарствах можуть використовуватися такі прийоми збору перги. Пергові стільники підсушують або морозять. Також їх можна скаріфіціровать, тобто роздряпати таким чином, щоб розкрилися комірки з пергою. Ще їх дроблять, а потім відділяють віск віянням. Отримані гранули перги кілька нагадують багатогранники, тобто вони як би повторюють форму своїх осередків. Трохи підсушену пергу фасують і продають або відправляють на подальшу переробку.
Зверніть увагу
Перга відбирається з вуликів тільки до середини літа. У зворотному випадку можна нанести шкоду бджолиної сім'ї, адже перга - це цінний корм, необхідний для розмноження бджіл.
Корисна порада
Перга, отримана третім способом, дуже тривалий час зберігає свої цілющі свойства.В випадку заморожування або сушки перги частина її корисних властивостей втрачається.