Як розфарбувати фото без фотошопу.

Adobe Photoshop - один з найпопулярніших графічних редакторів. Однак він займає багато місця на вінчестері, вимогливий до продуктивності комп'ютера і досить складний в освоєнні. Користувачам, які не збираються професійно працювати з графікою, а хочуть іноді підредагувати свої фото, достатньо буде більш легкого фоторедактора, наприклад, PhotoFiltre.
Інструкція
1
Скачайте програму PhotoFiltre, пройшовши за посиланням http://photofiltre.free.fr/download_en.htm. Встановіть її. Якщо хочете, можете завантажити версію - Portable, яка не вимагає установки і може запускатися з флешок та інших переносних носіїв. PhotoFiltre важить близько 4 Мб, ті є вона в десятки разів менше, ніж Adobe Photoshop. На тій же сторінці скачайте файл русифікації (Russian). Він завантажиться в архіві - розархівуйте його. Зайдіть в папку, куди встановилася програма (зазвичай це директорія C: \ Program Files \ PhotoFiltre) і скопіюйте туди файл русифікації TranslationRU. При цьому файл TranslationEN видаліть.
2
Тепер запустіть програму - інтерфейс буде відображатися російською мовою. Виберіть зображення для обробки: «Файл» -> «Відкрити». Для того щоб зафарбувати певним кольором окремий елемент фотографії, його потрібно спочатку виділити. Для цього в програмі є кілька інструментів - ви можете їх побачити на правій панелі. Виділити область певного кольору можна за допомогою інструменту "Чарівна паличка" (для регулювання міняйте допуск). Крім цього, доступно ще кілька інструментів. Натисніть на значок стрілочки «Виділення» - нижче з'являться інструменти "Ласо», «Багатокутник», «Прямокутник», «Еліпс» і т.д.
3
Приклад виділення за допомогою «Лассо». Натисніть цей значок і обведіть курсором потрібний елемент. У даному прикладі виділений листик квітки.
4
Клацніть правою кнопкою миші по виділеній області та натисніть «Заповнити». Поставте галочку поруч із пунктом «Заливка». Виберіть у палітрі потрібний колір, вкажіть прозорість (чим більше прозорість, тим менш яскравий колір заливки). За бажанням виберіть стиль або текстуру. Якщо не хочете бачити межу навколо виділеного елемента, зніміть галочку біля пункту «Кордон». Натисніть ОК.
5
Якщо вас все влаштовує, зайдіть у вкладку «Виділення» і натисніть «Виділити все» - зміна вступить в силу. Таким же чином ви можете розфарбувати фотографію цілком.
6
Якщо ви не хочете використовувати виділення, то просто розфарбуйте зображення за допомогою інструментів «Пензель», «Графічна кисть», «Кордон».
Корисна порада
Існують програми для роботи головним чином з чорно-білими фото, такі як Recolored (shareware).