Як пов'язати річний бере.

В'язання річного берета - справа копітка, але захоплююче. Його можна виконати простими стовпчиками або хитромудрим візерунком. Головне, щоб виріб вийшов легким, «дихаючим» і підійшло до певних нарядам і аксесуарам. Починаючої умільці необхідно освоїти основні принципи кругового в'язання, додатків і убавленій стовпчиків. Потім можна підключити фантазію, щоб створити по-справжньому унікальну річ.
Вам знадобиться
  • - гачок №2;
  • - нитка з бавовни, льону або бамбука;
  • - сантиметр;
  • - ножиці;
  • - схема ажурного візерунка або серветки.
Інструкція
1
Підберіть відповідний матеріал і основний узор для в'язання берета. Літній виріб рекомендується виконати лляними, бавовняними або бамбуковими нитками. Оптимальний розмір гачка - №2. Для в'язання денця головного убору можна використовувати, зокрема, схему візерунка для серветки підходящого розміру. Інші частини берета робіть стовпчиками без накиду.
2
Почніть в'язання річного берета з ланцюжка повітряних петель (всього шість ланок). Напівстопчиком з'єднайте останню петлю з першої, закругливши верхівку.
3
Обвяжіте вийшов коло стовпчиками без накиду, далі виконуйте вибраний узор. Для заокруглення денця берета потрібно рівномірно додавати петлі вже з першого ряду. Головний принцип роботи: - по числу петель першого ряду розділіть коло на частини (це майбутні клини; - якщо ви хочете отримати рівне коло, робіть по парі стовпчиків з петлі, що розташовується поряд з попередньою надбавкою; - для отримання більш цікавої форми берета (з багатокутним дном) виконуйте прибавки завжди точно одна над іншою.
4
Сформуйте в'язаний коло потрібного розміру і починайте стягати полотно, щоб надати йому форму берета. Для цього потрібно перейти з ажурного візерунка на стовпчики без накиду і рівномірно збавляти петлі. Ви повинні досягти кругового ряду, відповідного обхвату голови - це початок околиша (обідка) головного убору.
5
Зв'яжіть стовпчиками без накиду околиші приблизно 3 см у висоту. При бажанні по нижньому краю вироби можна виконати декоративну обв'язку. Приміром, на літній речі добре виглядає візерунок піко: - гачок входить в перший стовпчик кругового ряду; - робиться накид і витягується; - ще накид; - нитка протягують через обидві петлі, що утворилися на гачку.
6
Вам залишилося обрізати робочу нитку, залишивши вільний кінець приблизно 6 см в довжину, і непомітно протягти його гачком по виворітного стороні готового річного берета.
Корисна порада
Зробіть необхідні приготування перед в'язанням берета. Кравецьким метром обмірте окружність голови (по серединній лінії лоба і потилиці), потім - її висоту (від одного вуха до іншого через верхівку). В подальшій роботі регулярно приміряйте недов'язаний головний убір, щоб відкоригувати розмір.
Зв'язати бере гачком дуже легко, цю справу під силу навіть початківцям рукодільниця. При бажанні можна чергувати кілька різних в'язок і кольорів ниток. Але все-таки більш витончений вид буде у берета, який пов'язаний з ниток одного кольору стовпчиками без накидки. Якщо намагатися в'язати щільно і рівно, то вийде дуже красивий бере.
Вам знадобиться
  • Паперові нитки або шерсть, шовк, сінелька, сутажу і т.п. Гачок для в'язання.
Інструкція
1
Почніть в'язати з середини. Набираємо 4 або 5 петельок (повітряних) .Соедініте петлі в кільце і досить щільно вплутуватися стовпчики без накидки (стільки, скільки поміщається).
2
Далі в'яжіть спірально, при цьому додаємо в кожну петлю по 2 стовпчики (приблизно через 1 петлю). Орієнтуємося на товщину нитки: тонка нитка - додаємо частіше, товста - реже.3-й ряд - прибавка також приблизно через 1 петлю, знову ж орієнтуємося в залежності від товщини нитки.
3
З кожним наступним рядом прибавку робіть рідше. Найголовніше - стежити за тим, щоб получающийся коло було абсолютно плоским. Це досягається шляхом надбавки петель: якщо коло стягується, то стовпчики частіше додаємо, а якщо в'язка занадто вільна і коло виходить схожим на волан, то додаємо рідше. Можна вив'язати кілька рядів, не додаючи стовпчики.
4
Дотримуйтеся наступного правила - яка кількість стовпчиків додали в другому ряду, така ж кількість додаємо і в наступних рядах. При цьому відстань, між якими розміщуються стовпчики, має бути приблизно однаковим. Наприклад, якщо перший ряд складається з п'яти стовпчиків, то другий ряд повинен складатися з десяти стовпчиків (в даному випадку додаток стовпчиків виробляється в кожній петлі). Або, наприклад, п'ятий ряд складається з 65 стовпчиків, то тоді сьомий ряд повинен складатися з 70 стовпчиків, при цьому додаток відбувається в кожну тринадцяту петлю.
5
Коли вив'язати коло потрібної величини, зв'яжіть пару рядів без прибавки (кількість таких рядів буде залежати від товщини нитки) і почніть зменшувати стовпчики. Це робиться так: при в'язці стовпчика гачок пропускаємо відразу через дві петлі.Убавленіе стовпчиків робимо таким же чином, як і поповнення - рівномірно по всій довжині ряду.
6
Важливо: треба стежити за тим, щоб ні додавати, ні збавляти стовпчик не знаходились над додає чи збавляє стовпчиком, які у попередньому ряді. Зменшуйте до потрібної довжини, при цьому стежимо за тим, щоб виріб виходило плоское.Заканчівайте в'язку кількома рядами щільною цепочкі.Как бачимо, бере гачком зв'язати досить неважко.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Y92UNA3MZr0
Зверніть увагу
В'язання гачком для початківців: берет. Саме про це ми і поговоримо сьогодні. Якщо ви тільки недавно взяли гачок в руки, це абсолютно не означає, що вам не під силу зв'язати красиву й оригінальну річ самостійно! В процесі в'язання берета вам доведеться використовувати основні (базові) прийоми в'язання гачком: повітряні петлі і стовпчики: Повітряна петля. З повітряних петель в'яжуть основу першого ряду і використовують їх в ажурному в'язанні гачком.
Корисна порада
Починаємо в'язання жіночого берета з верхівки. Для цього скласти нитку в кільце. Обв'язати кільце з нитки 11-тьма стовпчиками без накиду. Далі продовжуємо в'язати бере аналогічно схемі до потрібного Вам діаметру.