Як під'єднати жорсткий диск. Як під'єднати другий жорсткий диск.

1 Візьміть жорсткий диск і вивчіть інформацію на наклейці. Там повинно бути вказано розташування джамперів (спеціальних перемичок) для чіткого визначення диска в системі. Виставите джампери на задній панелі жорсткого диска в положення Master, якщо диск буде завантажувальним або єдиним в системі. Виставите джампери в положення Slave, якщо диск є додатковим
Вам знадобиться
  • хрестоподібна викрутка для комп'ютерів
Інструкція
1
Візьміть жорсткий диск і вивчіть інформацію на наклейці. Там повинно бути вказано розташування джамперів (спеціальних перемичок) для чіткого визначення диска в системі. Виставите джампери на задній панелі жорсткого диска в положення Master, якщо диск буде завантажувальним або єдиним в системі. Виставите джампери в положення Slave, якщо диск є додатковим до вже наявного.
2
Вимкніть живлення, що подається на материнську плату комп'ютера, повернувши тумблер ззаду системного блоку в положення "Виключено". Витягніть вилку проводу живлення з розетки.
3
Зніміть обидві стінки системного блоку, попередньо викрутивши гвинти на задній стінці корпусу системного блоку або віджавши засувки. Виберіть місце для жорсткого диска.
4
Вставте жорсткий диск у відділення для жорстких дисків. Закріпіть його з двох сторін гвинтами, поєднавши отвори в жорсткому диску з отворами в корпусі системного блоку.
5
Тепер слід визначитися, який шлейф для подачі даних треба вставити в жорсткий диск. На шлейфі три роз'єми: один з них вставляється в материнську плату, два інших, розташованих досить близько один до одного, в різні пристрої. Вставте шлейф в роз'єм на материнській платі.
6
Якщо джампери поставлені в положення Master, то в жорсткий диск слід вставити той роз'єм шлейфу, який є самим далеким від материнської карти. Якщо ваш диск буде Slave, то скористайтеся ближнім до материнської плати роз'ємом.
7
Вставте провід, що подає живлення від материнської плати.
8
Прикрутите стінки системного блоку, підключіть харчування. При завантаженні комп'ютера зайдіть в BIOS і перевірте, що жорсткий диск визначився вірно.
Зверніть увагу
Не бійтеся вставити шлейф або провід живлення не тією стороною, в сучасних системах всі пластикові насадки на роз'єми забезпечені спеціальним захистом - пластиковими виїмками і опуклостями, які не дозволяють вставити шлейф неправільно.Вставляйте шлейф із зусиллям, до кінця, рівномірно докладаючи силу по всій ширині шлейфа.
Корисна порада
Жорсткий диск і cd-rom добре розташовувати на різних шлейфах через різній швидкості їх работи.Сістема часто звертається до жорсткого диска, тому в системному блоці розташовуйте його так, щоб зверху і знизу залишалося деякий місце для відводу тепла.