Як смажити корюшку. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Корюшка - це дрібна, але дуже смачна рибка. Є головною промисловою рибою річки Неви, тому в Санкт-Петербурзі є навіть щорічне «Свято корюшки». Свіжа корюшка пахне свіжими огірками. Але найпростіший і розповсюджений спосіб її обробки - смаження.
Вам знадобиться
    • корюшка;
    • яйце;
    • борошно або панірувальні сухарі;
    • масло рослинне;
    • сіль.
Інструкція
1
Промийте корюшку і очистіть її від луски. Незважаючи на те, що луска досить велика, чиститься рибка легко. Якщо корюшка дрібна, то потрошити її не потрібно. Якщо ж вам пощастило добути велику рибку, то її потрібно випатрати. Найпростіший спосіб - патрання двома розрізами. Один розріз зробіть біля голови рибки, другий розрізом розпоріть живіт і видаліть всі нутрощі. Тільки будьте обережні, не пошкодите жовчний міхур при потрошінні, інакше те місце, куди потрапила жовч, буде гірчити.
2
Потім повторно промийте рибку і добре висушіть. Пересипте корюшку сіллю і залиште на півгодини для того, щоб риба просолилася.
3
Після цього корюшку потрібно добре запанірувати. Для цього збийте яйце з водою і насипте на тарілку паніровці. У качествен панірування найкраще підійдуть панірувальні сухарі, але якщо їх немає, використовуйте звичайну муку. В цей же час можна розігріти олію для смаження корюшки. Краще, якщо масла буде достатньо для того, щоб покрити рибку цілком, таким чином вона буде смажитися у фритюрі.
4
Приступайте до смаження. Масло має бути дуже гарячим, будьте обережні при викладанні корюшки на сковорідку. Умочуйте рибку спочатку в яєчну суміш, потім в паніровці і кладіть корюшку на сковорідку. Постарайтеся викладати рибку способом «голова до хвоста», тоді ви зможете перевернути весь ряд риби відразу. Обсмажте корюшку з одного боку, потім переверніть на іншу сторону і доведіть рибку до золотистого кольору.
5
Подавати смажену корюшку можна з відвареною картоплею із зеленню. Також добре поєднуються з рибою салати зі свіжих овочів. Якщо ви не планували до риби гарнір, то цілком можна обійтися сметанним соусом.
Корисна порада
Перевертати корюшку зручно шумівкою, тільки прослідкуйте, щоб вона була суха, і краплі води не потрапили в розпечене масло.