Як відключити кешування файлів.

Кешування інформації підсистемами вводу-виводу ОС при обміні даними з пристроями зберігання використовується вже дуже давно. Кешування дозволяє виробляти практично миттєву модифікацію тільки що записаних даних за рахунок того, що вони не були реально збережені на носій, а були лише поміщені в буфер в оперативній пам'яті. Плата за подібний підхід - можлива втрата даних при раптовому відключенні харчування. Тому часто має сенс відключити кешування файлів (наприклад, для flash-накопичувача).
Вам знадобиться
  • - адміністративні права в Windows.
Інструкція
1
Увійдіть в панель управління Windows. Для цього відкрийте головне меню графічної оболонки, якшо по кнопці «Пуск», що розташовується в панелі завдань на робочому столі. У цьому меню виділіть пункт «Налаштування». Зачекайте появи вкладеного меню. Клікніть мишею по пункту «Панель управління».
2
Відкрийте вікно папки «Адміністрування». Якщо поточним режимом відображення інформації в панелі управління є «вид по категоріях», клікніть по посиланню «Продуктивність і обслуговування», а потім за посиланням «Адміністрування» .Якщо панель управління відображає вміст в класичному стилі, знайдіть елемент «Адміністрування» і відкрийте. Для цього або клікніть по ньому двічі лівою кнопкою миші, або клікніть правою кнопкою і виберіть пункт «Відкрити» в контекстному меню.
3
Запустіть консоль управління MMC (Microsoft Management Console). Для цього двічі клікніть по ярлику «Керування комп'ютером» у вікні папки «Адміністрування» або клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Відкрити» контекстного меню.
4
Активуйте оснастку управління пристроями зберігання інформації консолі MMC. Розгорніть розділ «Сховище» групи «Керування комп'ютером (локальним)», якщо це необхідно. Виділіть пункт «Керування дисками» за допомогою миші або клавіш управління курсором. У правій панелі консолі буде відображений інтерфейс обраної оснащення.
5
Відкрийте діалог властивостей накопичувача, для якого необхідно відключити кешування файлів. У нижньому списку правій панелі консолі управління знайдіть елемент, відповідний цільовим пристрою. Клацніть правою кнопкою миші по блоку з інформацією про диск. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості».
6
Перейдіть до управління параметрами кешування файлів при записі на обраний накопичувач. Клацніть по вкладці «Політика» діалогу властивостей.
7
Вимкніть кешування файлів. Активуйте опцію «Оптимізувати для швидкого видалення», зробивши клік по радіокнопка з відповідним текстом, розташованої в групі елементів управління «Кешування запису і безпечне видалення». Зафіксуйте зроблені зміни, натиснувши на кнопку OK.
Кешування документів не завжди корисно для швидкої роботи браузера. Щоб його відключити, потрібно знати деякі особливості, які притаманні кожному інтернет оглядачеві. Як же відключити кешування в найбільш популярних інтернет-браузерах?
Інструкція
1
Зробіть наступне, якщо ви використовуєте браузер Mozilla Firefox. В адресний рядок браузера впишіть opera: config. Спливе вікно, яке попереджає вас, що потрібно бути гранично обережним. Натисніть кнопку Ок. В поле «Фільтр» наберіть browser.cache. після цього в списку налаштувань повинно залишитися не більше десяти рядків.
2
Щоб відключити кешування, знайдіть browser.cache.disk.enable і browser.cache.memory.enable. Зверніть увагу на поле значення. В обох цих рядків воно true. Змініть його на false. Після цього перезапустіть браузер, щоб всі зміни вступили в силу.
3
Зробіть наступне, якщо ви використовуєте браузер Internet Explorer. В меню відкрийте розділ «Сервіс», потім клацніть по пункту «Властивості оглядача». Перед вами з'явиться вікно властивостей браузера. У вкладці «Загальні» натисніть кнопку «Параметри».
4
Потім в селекторі «Перевіряти наявність поновлення збережених сторінок» виберіть пункт «Ніколи». Щоб заборонити кешування, поставте нуль близько пункт «Використовуване місце на диску». Після цього натисніть кнопку Ок, щоб прийняті зміни вступили в силу.
5
Зробіть наступне, якщо ви використовуєте браузер Opera. Натисніть клавіші Ctrl + F12, потім виберіть «Загальні настройки». Клацніть по вкладці «Розширені», потім «Історія». Вкладках «Кеш у пам'яті» і «Дисковий кеш» надайте значення «Відключено», щоб скасувати кешування. У пунктах «Перевіряти документи» і «Перевіряти зображення» виберіть «Ніколи». Потім натисніть кнопку Ок, щоб зміни вступили в силу.
6
Зробіть наступне, якщо ви використовуєте браузер Google Chrome. Клацніть правою кнопкою миші по ярлику запуску браузера. З'явиться контекстне меню. Виберіть пункт «Властивості». Потім, у вікні, перейдіть у вкладку «Ярлик». Знайдіть вікно, де вказана адреса файлу. Допишіть до нього "-disk-cache-size = 0-media-cache-size = 0". Помістіть цю команду за лапками адреси файлу. Застосуйте зміни.