Як вивчити нотну грамоту.

Коли починаєш вчитися музиці, освоюєш одне з перших напрямів навчання - нотну грамоту. Без освоєння нотної грамоти дуже складно просуватися далі, тому важливо засвоїти її на перших етапах і не пропускати незрозумілі моменти - потім буде складно надолужити згаяне.
Вам знадобиться
  • - самовчителі;
  • - доступ до інтернету.
Інструкція
1
Перед тим як вчити нотну грамоту, визначитеся, на якому інструменті ви будете згодом грати. Це іноді критично при виборі самовчителя, так як в самовчителі для гри на фортепіано нотна грамота буде пояснена з класичної точки зору сольфеджіо, а в самовчителі для баяна, наприклад, згодом буде враховано специфіку цього інструменту.
2
Потім ви можете подивитися в інтернеті, який саме самовчитель для вас підійде краще - достатньо тільки прочитати відгуки про них. Потім можна купити самовчитель і приступати до навчання.
3
У самовчителі можуть даватися завдання, -виконуємо їх послідовно, що не забігаючи вперед. Всі теми взаємопов'язані між собою, тому не поспішайте освоїти матеріал швидше, ніж це задумано програмою.
4
Якщо у вас виникли запитання, зверніться до тих друзям або знайомим, у кого є музична освіта. Якщо питання нескладний, вони вам допоможуть. Якщо ж вам складно сприйняти їх пояснення, знайдіть професійного викладача музики.
5
Також можна навчатися нотній грамоті онлайн. Для цього потрібно знайти викладача в інтернеті, домовитися з ним про дистанційні уроках і вчити разом з ним нотну грамоту.
6
Але найкраще з самого початку знайти викладача для особистий занять. Особливо добре це роблять викладачі музичних шкіл. Навчання нотній грамоті є їхньою професією, і вони найбільш зацікавлені в приватних уроках через не особливо високих зарплат в муніципальних закладах. Також важливим фактором є ваша зацікавленість як учня. Коли викладач бачить, що вам цікаво займатися, він викладається "на повну котушку", і знання ви отримаєте в повному обсязі і набагато швидше, ніж якщо б ви освоювали грамоту самостійно.
Корисна порада
Не соромтеся того, що ви, можливо, починаєте навчання нотній грамоті, будучи далеко не в шкільному віці. Найголовніше - це ваше бажання навчитися чомусь новому.