Як запустити dos файл.

Деякі робочі додатки, написані для вирішення вузького кола певних завдань, були створені десять-п'ятнадцять років тому. При цьому асортимент комп'ютерної техніки оновлюється з кожним роком, і інші додатки вимагають все більших ресурсів і нових операційних систем. Це викликає проблеми сумісності додатків під DOS і сучасних комп'ютерів. Вирішити їх можна за допомогою спеціальних програм-емуляторів.
Вам знадобиться
  • - Програма DOSBox.
Інструкція
1
Встановіть DOSBox, програму емуляції середовища MS-DOS. C її допомогою можна працювати з робочими додатками, які відмовляються функціонувати в сучасних операційних системах, старими іграми, написаними до появи нових поколінь персональних комп'ютерів, і іншими програмними продуктами того ж типу. Запустіть DOSBox як звичайне Windows-додаток. Вона відкриється як стандартне DOS-вікно з текстовим інтерфейсом на чорному тлі.
2
Введіть команду mount_k: _путь до додатка у файловому просторі жорсткого диска. Приміром, якщо потрібно запустити додаток msg.exe, яке має в своєму розпорядженні за адресою С: \ MSG \ msg.exe, то для його запуску в програмі DOSBox знадобиться введення команди mount k: _С: \ MSG \ msg.exe. k при цьому буде умовним віртуальним диском, і може мати будь-яке буквене позначення за винятком вже зайнятих знімними дисками, дисководами або розділами жорсткого диска. Програма виведе повідомлення: Drive k was mount as directory С: \ MSG \ msg.exe.
3
Введіть k: \ і натисніть кнопку Enter. Ця дія дозволить перейти до віртуального диску K, на якому розташовується програма msg.exe. Введіть назву запускає додатки файлу - в даному випадку msg.exe - і натисніть кнопку Enter. Ця дія запустить програму в вікні емулятора.
4
В деяких випадках може виникати певна проблема роботи DOSBox з ігровими програмами в повноекранному режимі. В такому випадку може допомогти установка плагіна для цієї програми під назвою Ykhwong. Цей плагін додає можливість управління за допомогою стандартного, а не DOS-інтерфейсу, вирішує проблему відображення ігрового процесу на повному екрані і має масу корисних налаштувань для оптимізації відеозображення.
Корисна порада
Поєднання клавіш «Alt + Enter» дасть можливість розгорнути вікно програми на весь екран.