Як визначити день Великодня. пасха Як визначити дату.

Великдень - велике християнське свято, що символізує Воскресіння Христове. Перед Великоднем триває строгий піст, який триває сім тижнів. Свято цей не прикріплений до конкретної дати, тому щороку буває в різний день, але неодмінно після дня весняного рівнодення.
Вам знадобиться
  • Ручка, папір, калькулятор (бажано), календар (бажано), шкільні знання математики.
Інструкція
1
Пасха є головним християнським святом. У ній укладено весь сенс християнської віри. Дату свята можна визначити кількома методами. Пасха проходить після дня весняного рівнодення. Якщо у вас під рукою є місячний календар, то визначити дату Пасхи на цей рік не складе труднощів. Потрібно знайти день повного місяця, який випадає після весняного рівнодення. Найближчим до цього дня воскресіння і буде датою Великодня. Якщо у вас немає місячного календаря або потрібно розрахувати дату Пасхи на конкретний рік, то можна скористатися спеціальними формулами.
2
Ось формула, за якою можна вирахувати дату Пасхи за будь-який рік. Розберемо її ніже.Сначала розрахуємо залишок від ділення числа року на 19, використовуючи калькулятор або поділ стовпчиком, як вам зручніше. Це значення приймаємо за А.
3
Таким же чином розраховуємо залишок від ділення числа року на 4. Значення приймаємо за Б.
4
Розраховуємо число В як залишок від ділення числа року на 7.
5
Розраховуємо число Г як залишок від ділення на 30 величини 19 * А + 15.
6
Розраховуємо число Д як залишок від ділення на 7 величини 2 * Б + 4 * В + 6 * Г + Б.
7
Щоб відразу розрахувати день Пасхи, необхідно оцінити суму величин Г і Д. Якщо вона більше 10, то дата Пасхи буде Г + Д - 9 квітня, в іншому випадку 22 + Г + Д березня. Дата вийшла за старим стилем, щоб перевести в новий стиль, треба додати 13.
Зверніть увагу
Великдень католики і православні святкують у різні дні, збігаються ці дати тільки раз на кілька років. Причина цьому криється в тому, різні країни обрали різні точки відліку від дня весняного рівнодення, за юліанським і григоріанським календарями.
Корисна порада
Якщо вам потрібно визначити день повного місяця, наступного після весняного рівнодення, необхідно до 21 березня додати число Г. Причому, якщо Г більше 10, то повний місяць буде в квітні, з отриманого числа потрібно відняти 31. Якщо Г менше 10, то повний місяць настане в березні. Потім за звичайним календарем можна розрахувати неділю, наступне за цим днем.
Одним з найбільш великих і шанованих православних свят вважається Пасха. Свято пов'язане з старозавітним подією визволення євреїв із єгипетського рабства. Тоді Ангел смерті, і забиваючи немовлят єгиптян, минув двері єврейських сімей, відзначених кров'ю пасхального барана. З тих пір свято Великодня став позначати перехід від смерті до життя. У сучасному розумінні Великдень - це день воскресіння з мертвих сина Бога. І хоча він присвячений конкретній події, що сталася в певний день, наголошується Пасха щороку в різні дати, але завжди в неділю. В єпархії навіть є свій метод щорічного визначення дати Великодня .
Вам знадобиться
  • -лунний календар;
  • -звичайний календар;
  • -папір;
  • -ручка.
Інструкція
1
До святкування Великодня починають готується задовго. Їй передують Прощена неділя і Великий Піст. Сам же свято називають Світлим Христовим Воскресінням. Значенням цього свята для християн усього світу є те, що Христос своїм воскресінням перетворив фізичну смерть тіла в продовження життя. Коли після кончини людина постає перед Богом, і у нього починається нове життя. У цій події таємницею є все, навіть те, в який день його потрібно відзначати. Вперше винайшли таблиці для розрахунку Великодня в II столітті нашої ери. Ось тільки точними вони не були, так як Великдень - свято рухливий. І рухається він відповідно до календаря місячним. А вже в 280 році н.е. було вирішено, що Великдень ніяк не може бути раніше дня весняного рівнодення. Тому прийнято вважати дату від него.Для початку беремо звичайний календар і по ньому шукаємо день весняного рівнодення. Так називають день, в якому тривалість дня і тривалість ночі - це два однакових відрізка часу. Як правило, днем весняного рівнодення називають 21 або 22 березня.
2
Далі визначається самий найближчий день повного місяця, який слідує за днем весняного рівнодення.
3
Великоднім неділею завжди буде 7 день тижня, наступний за днем повного місяця. Так і виходить, що випадає Пасха найчастіше на перший тиждень квітня. Вчені підрахували і зробили прогноз на саму пізню Великдень, яка може бути, назвавши дату 25 квітня. У цей день ми будемо святкувати Воскресіння Господнє тільки в 2038.
4
Православна і католицькі Великодня трохи розрізняються, тому або святкуються в один день, або католицька на тиждень раніше. Пов'язано це з тим, що тільки Православна церква відзначає свято Воскресіння Господнього за старим календарем. А весь західний світ робить це по новому. І через цієї різниці святкування Великодня збігається в православному і католицькому світах всього лише раз на кілька років.