Як підключити шлейф ide.

Жорсткі диски, дисководи для читання і запису компакт-дисків з роз'ємом IDE випускаються зараз в набагато менших кількостях, ніж раніше. У нових системних блоках складно знайти місце для розміщення таких пристроїв. Проте ще можна зустріти комп'ютери, в яких використовується цей тип роз'єму. При його підключенні потрібно враховувати деякі особливості.
Інструкція
1
Знайдіть роз'єм для підключення шлейфа IDE на дисководі для компакт- і dvd-дисків - він виглядає як прямокутник з двома рядами коротких штирьків, всього 40 штук. Строго кажучи, IDE - назва не зовсім точне і на всякий випадок, запам'ятайте решта назви цього інтерфейсу: PATA, EIDE, Parallel ATA. Це допоможе вам вибрати і придбати потрібний шлейф в магазині.
2
Вимкніть ваш комп'ютер і від'єднайте кабель живлення. Перед тим як зняти кришку системного блоку, доторкніться до батареї опалення, щоб зняти статичну електрику - воно може пошкодити електронні компоненти комп'ютера. Зніміть бічну кришку системного блоку.
3
Спочатку знайдіть IDE-роз'єм на материнській платі, до якої ви хочете підключити шлейф. На різних моделях колодка IDE-підключення може перебувати в різному місці, іноді цей коннектор виведений на бічну сторону.
4
Візьміть ваш IDE-шлейф. Ви побачите на ньому три роз'єми, причому один з них на більшій відстані від двох інших. Саме його й треба увіткнути в місце для підключення на материнській платі. Якщо конекторів на платі не один, а два, можете використовувати будь-який на ваш розсуд.
5
З'єднайте роз'єм IDE-шлейфа з материнською платою. Зверніть увагу, що колодка, яка оточує штирі, має невелику виїмку. І точно такий же виступ є на пластиковій частині шлейфа. Поверніть шлейф правильної стороною і вставте. Не потрібно докладати велике зусилля - якщо перестараєтеся, то можете зламати материнську плату.
6
Тепер підключіть той пристрій, у якого IDE-підключення. На відміну від нових дисководів і жорстких дисків, які підключаються тонким кабелем SATA і які неможливо підключити неправильно, роз'єми типу IDE вимагають уважності. Поруч з місцем для шлейфа є група контактів у вигляді шести штирьків. Вони зазвичай позначені як CS/MA/SL. Якщо придивитися, два контакти можуть бути замкнуті пластикової перемичкою - її називають «джампер».
7
Якщо у вас шлейф буде підключати тільки один пристрій, вийміть джампер і підключайте кабель будь-яким з вільних конекторів до вашого дисковода або жорсткого диску. Якщо у вас кілька дисководів і бажаний не заробив, спробуйте інший роз'єм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_FQDB03BNWo